Může za břicho u mužů pití piva?

Za „pivní břicho“ pití piva vůbec nemůže - je to jen mýtus.

Pivní břicho je asi nejvíc nenáviděnou části mužského těla. Přitom tento název (tedy „pivní břicho“) není ani trochu správný. Je to totiž jen velmi rozšířený mýtus. Za „pivní břicho“ pití piva vůbec nemůže.

Existuje nejedna vědecká studie, která to prokazuje. Vědci například po dobu 4 roků monitorovali 20 tisíc mužů a sledovali jejich konzumaci piva a změny tělesné váhy. Ukázalo se, že přímá spojitost mezi pitím piva a růstem „pivního břicha“ neexistuje.

Je to totiž celé trochu jinak. Mnoho mužů, kteří mají rádi dobré jídlo, posedávání s kamarády po hospodách pije často pivo. Za růst břicha ale u nich může především špatný životní styl, nadměrná konzumace tučných a nezdravých jídel. Pivo se na tom podílí jen v minimální míře.

Obsah kalorií v pivu není tak výrazně vysoký. Půl litru piva obsahuje 168 kcal (tj. 705 KJ). Pivo je především voda, malé množství cukrů, vitamíny skupiny B s minerály – draslík, hořčík a zinek.

Přiměřená konzumace piva podporuje chuť k jídlu. Pivo má pozitivní efekt na trávení, nervový systém anebo také i na tvorbu červených krvinek. Nadměrná konzumace (tak jako u každého alkoholu) může poškodit játra a ledviny.

Mohlo by vás také zajímat: Kalorie v pivě, Cvičení na břicho, Hubnutí břicha (i pro muže)

Jedno pivo, může zvýšit hladinu alkoholu v krvi o 0,2 až 0,3 promile. Vystřízlivění po vypití jednoho piva, bude trvat cca 2 hodiny. Hladina alkoholu v krvi a rychlost odbourávání, ale závisí na mnoha individuálních faktorech (pohlaví, váha, a jiné).
Najít lásku, je možné i online, přes internet. Chce to vybrat správnou seznamku, a respektovat základní pravidla pro bezpečné online seznamování. Také se nesmíte nechat odradit, pokud to hned na poprvé nevyjde.
Vousy u mužů (chlapců) začínají růst mezi 12 a 16 rokem. Rychlost růstu vousů (a jejich množství, hustota či kvalita) je ovlivněna především genetikou. Velkou roli hraje množství hormonu testosteronu. Roli hraje ale i strava (jídelníček), stres a zdravotní stav. Rychlost růstu je možné podpořit (kosmetika, změny jídelníčku, masáže).
Zhubnout břicho do plavek před dovolenou, nemusí být až tak složité. Posilováním břišních svalů, nebo přísnou redukční dietou, ale břicho nezhubnete. Je nutné zvolit vhodný jídelníček a správné cviční. Zhubnout břicho do plavek, také není záležitost několika dní, před začátkem dovolené.
Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Zbavit se nadbytečného tuku na břiše a na bocích, dá někdy hodně práce. Nestačí jen omezit kalorie. Musíte si hlídat podíl sacharidů Důležité je mít i dostatek pohybu. Na spalování tuků nejlépe funguje aerobní cvičení. Neuškodí ani cviky zaměřené přímo na břicho a boky.
Pokud běžíte příliš rychle, s příliš vysokou intenzitou, a jste hodně zadýchaní, tak se tuky nespalují. Hlídejte si tepovou frekvenci. A to, jak se vám dýchá. Je lepší běžet s nižší intenzitou.
V nedávné době se mi povedlo zhubnout o 10 kilo za 3 měsíce a ani jsem se moc nemusel snažit. Rozhodně jsem se nesnažil o nějakou dietu nebo pravidelné cvičení. A stejně to fungovalo.