Jak tělo spaluje tuk na břiše

Když je fyzická aktivita málo intenzivní, tuky se nespalují. Když je příliš intenzivní, když máte nedostatek kyslíku, tak se tuky také nespalují.

Tělo spaluje tuky při déletrvající, vytrvalostní aktivitě. Pokud provozujete nějakou fyzickou aktivitu, která je jen krátkodobá (do 15 minut), tak si tělo vystačí jen s pohotovostní zásobou energie ve svalech. Abyste ho přinutili začít spalovat tuky, pak potřebujte déle cvičit (nebo běhat, nebo provozovat nějakou pohybovou aktivitu).

Proces spalování tuků se dá znázornit pomocí křivky, která bude připomínat zaoblený kopec. Na začátku je rovina, pak pozvolný nárůst. Nakonec zaoblený vrchol a zase propad dolů.

Když je fyzická aktivita málo intenzivní, tuky se nespalují. Když je příliš intenzivní, když máte nedostatek kyslíku, tak se tuky také nespalují.

To platí i pro spalování tuků na břiše. Nemůžete nijak ovlivnit, kde bude tělo spalovat tuky. Jestli na břiše, na stehnech nebo na zadku. Pokud ale vaše tělo přinutíte začít spalovat tuky (délkou cvičení a správnou intenzitou), pak se budou spalovat tuky i na břiše.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí břicha při běhání, Jak zhubnout při běhání, Jahodová dieta

Pokud běžíte příliš rychle, s příliš vysokou intenzitou, a jste hodně zadýchaní, tak se tuky nespalují. Hlídejte si tepovou frekvenci. A to, jak se vám dýchá. Je lepší běžet s nižší intenzitou.
V nedávné době se mi povedlo zhubnout o 10 kilo za 3 měsíce a ani jsem se moc nemusel snažit. Rozhodně jsem se nesnažil o nějakou dietu nebo pravidelné cvičení. A stejně to fungovalo.
Hole na Nordic Walking jsou specifické. Mají jinak tvarované rukojeti, mají jiné zakončení. Hole na Nordic Walking, také obvykle bývají odpružené.
Pravidelné běhání je jeden z nejefektivnějších způsobů jak se zbavit přebytečného tuku a zlepšit si fyzickou kondici.