Jak tělo spaluje tuk na břiše

Když je fyzická aktivita málo intenzivní, tuky se nespalují. Když je příliš intenzivní, když máte nedostatek kyslíku, tak se tuky také nespalují.

Tělo spaluje tuky při déletrvající, vytrvalostní aktivitě. Pokud provozujete nějakou fyzickou aktivitu, která je jen krátkodobá (do 15 minut), tak si tělo vystačí jen s pohotovostní zásobou energie ve svalech. Abyste ho přinutili začít spalovat tuky, pak potřebujte déle cvičit (nebo běhat, nebo provozovat nějakou pohybovou aktivitu).

Proces spalování tuků se dá znázornit pomocí křivky, která bude připomínat zaoblený kopec. Na začátku je rovina, pak pozvolný nárůst. Nakonec zaoblený vrchol a zase propad dolů.

Když je fyzická aktivita málo intenzivní, tuky se nespalují. Když je příliš intenzivní, když máte nedostatek kyslíku, tak se tuky také nespalují.

To platí i pro spalování tuků na břiše. Nemůžete nijak ovlivnit, kde bude tělo spalovat tuky. Jestli na břiše, na stehnech nebo na zadku. Pokud ale vaše tělo přinutíte začít spalovat tuky (délkou cvičení a správnou intenzitou), pak se budou spalovat tuky i na břiše.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí břicha při běhání, Jak zhubnout při běhání, Jahodová dieta

Doporučená denní dávka soli, je cca 5 gramů na den. Doporučená denní dávka cukru je cca 30 gramů na den. Cukr i sůl, lidské tělo potřebuje. Nadbytečný příjem ale vyvolává různé zdravotní problémy. Nadbytek cukru nebo nadbytek soli, vás v konečném důsledku může i zabít.
Zhubnout břicho do plavek před dovolenou, nemusí být až tak složité. Posilováním břišních svalů, nebo přísnou redukční dietou, ale břicho nezhubnete. Je nutné zvolit vhodný jídelníček a správné cviční. Zhubnout břicho do plavek, také není záležitost několika dní, před začátkem dovolené.
Pro zrychlení metabolismu a spalování tuků, mohou velmi dobře fungovat i některé potraviny, které obsahují například kofein (káva, zelený čaj), jsou pálivá (chilli, kajenský pepř, zázvor) nebo třeba i Chia semínka. Rychlost metabolismu a spalování tuků, se dá zvýšit i dalšími způsoby.
Věděli jste, že nejvíce kroků (v přepočtu na délku pracovní doby) nachodí popeláři? Chůze je velmi dobrý způsob, jak začít hubnout. Nemusí to být nutně 10 000 kroků. Stačí i jen 6000 kroků. Podstatné je chodit svižněji (minimálně 4 km za hodinu), a delší dobu v jednom kuse (optimálně hodinu denně).
V této kalkulačce si můžete spočítat, kolik kalorií spálíte při chůzi. Chození je ideální aktivita, abyste začali hubnout. Chodit může každý, i ten kdo má nadváhu. Abyste při chození spalovali především tuky, je potřeba chodit na delší procházky svižným tempem.
Nejefektivnější metodou, jak zhubnout tuky, je nízkosacharidová dieta. Díky omezení množství sacharidů (na jídelníčku byste měli mít jen 5% sacharidů, cca 20 gramů na den), bude vaše tělo spalovat především tuky. A vy tak budete hubnout právě tam, kde potřebujete.
Běhání je jedna z nejefektivnějších metod, jak zhubnout. Pokud chcete zhubnout při běhání, pak není důležitá rychlost, nebo počet uběhnutých kilometrů. Rozhoduje doba, čas který věnujete běhání. Pro hubnutí je optimální běhat alespoň jednu hodinu, třikrát týdně.
Chcete opravdu zhubnout břicho? Pak zapomeňte na zaručené diety a návody, jak rychle zhubnout. Hubnutí je dlouhodobý proces, který se nedá příliš uspěchat. Pokud chcete opravdu zhubnout, musíte postupovat krok za krokem. Změnit jídelníček, více se hýbat. Výsledek se dostaví.