Jaké potraviny obsahují hořčík

Významný obsah hořčíku pak mají i třeba banány, celozrnné pečivo.

Pokud vás zajímá, jaké potraviny jsou nejlepším zdrojem hořčíku, pak jste na správném místě. Hořčík (magnézium, Mg), je velmi důležitý prvek pro správné fungování lidského těla. Nedostatek hořčíku se projevuje zvýšenou podrážděností, nespavostí, poruchami trávení. Naopak dostatek hořčíku vede k lepší náladě, zlepšuje funkce oběhového systému, nebo u žen pomáhá tlumit příznaky premenstruačního syndromu.

Mezi přirozené zdroje hořčíku patří především následující potraviny: listová zelenina, špenát, luštěniny, mandle, kešu oříšky, arašídy nebo sójové boby. Významný obsah hořčíku pak mají i třeba banány, celozrnné pečivo.

Všechny tyto potraviny s obsahem hořčíku by neměli chybět na žádném zdravém, vyváženém dietním jídelníčku. Hořčík také obsahují různé potravinové doplňky, kterými je možné adekvátně navýšit denní dávku hořčíku. Je prokázáno, že u lidí s nízkým příjmem hořčíku je mnohem vyšší míra obezity.

Mohlo by vás zajímat: Antikoncepce na hubnutí, Bezlepková dieta, Vitamíny B komplex, Menopauza

Kreatin je přírodní látka, která se přirozeně nachází v některých potravinách (především v mase). Kreatin je důležitý pro sportovce – podporuje růst svalové hmoty a regeneraci svalů, zvyšuje fyzickou výkonnost a zlepšuje i mentální výkon mozku. Roli hraje i při hubnutí.
Vitamín D má zásadní vliv na vstřebávání fosforu a vápníku (a tím i na správný růst kostí). Do značné míry ale ovlivňuje i imunitní systém. Lidé s vážným průběhem onemocnění COVID měli velmi nízkou hladinu vitamínu D v těle. Vitamín se tvoří v kůži, když jsme na slunci. Nebo ho obsahují některé potraviny.
BIO potraviny je souhrnné označení pro potraviny ze surovin (rostlinného nebo živočišného původu), které byly vyprodukovány v rámci ekologického zemědělství.
To, že byste měla během těhotenství jíst za dva, je pochopitelně jen mýtus.
Dostatek hořčíku u žen také mírní potíže spojené s premenstruačním syndromem, pomáhá tlumit deprese, působí jako prevence infarktu