Kolik kalorií se spálí při chůzi

Množství kalorií, které spálíte při chůzi, se odvíjí od toho, jaká je vaše váha, jakou půjdete rychlostí a jak dlouho dobu.

Množství kalorií, které spálíte při chůzi, se odvíjí od toho, jaká je vaše váha, jakou půjdete rychlostí a jak dlouho dobu.

Na této stránce najdete kalkulačku pro výpočet kalorií spálených kalorií. Můžete se podívat i na tabulku, kolik kalorií spálíte za minutu chůze při různé rychlosti.

Na počet kalorií spálených při chůzi má vliv i technika chůze. Například při chození s holemi (Nordic walking) se spaluje až o 20 – 30% více kalorií, než při běžné chůzi.

Roli hraje i to, kde budete chodit. Při chůzi do kopce (nebo po schodech), spalujete o 50 – 100% více kalorií.

Určitou roli pak může hrát i okolní teplota, váš aktuální zdravotní stav, nebo dokonce i to, co jste naposledy snědli před procházkou. Tyto faktory jsou ale spíše zanedbatelné (jejich vliv je už poměrně malý).

Abyste při chůzi spálili co nejvíce kalorií, pak je dobré chodit svižným tempem (nebo rychlou chůzí). Tj. cca 5 – 6 kilometru za hodinu. To pak spalujete až 0,07 – 0,1 kalorie (kcal), na jedno kilo váhy za jednu minutu chůze.

Pokud byste vážili 60 kilo a chodili 1 hodinu, pak spálíte 250 – 350 kalorií. Při vyšší hmotnosti je to více kalorií. Při váze 75 kilo to bude 300 – 400 kalorií.

Mohlo by vás zajímat: Výpočet – kalorie při chůzi, Spalování tuků při chůzi, Jak se ochladit v létě

Pro výpočet množství alkoholu v různých nápojích (pivo, víno, tvrdý alkohol, apod.), můžete použít tuto kalkulačku. Podle objemu a procentního obsahu alkoholu v nápoji, si můžete snadno porovnat, kolik alkoholu je v nich obsaženo. Třeba pivo často obsahuje více alkoholu než jeden panák tvrdého.
Pro zrychlení metabolismu a spalování tuků, mohou velmi dobře fungovat i některé potraviny, které obsahují například kofein (káva, zelený čaj), jsou pálivá (chilli, kajenský pepř, zázvor) nebo třeba i Chia semínka. Rychlost metabolismu a spalování tuků, se dá zvýšit i dalšími způsoby.
Věděli jste, že nejvíce kroků (v přepočtu na délku pracovní doby) nachodí popeláři? Chůze je velmi dobrý způsob, jak začít hubnout. Nemusí to být nutně 10 000 kroků. Stačí i jen 6000 kroků. Podstatné je chodit svižněji (minimálně 4 km za hodinu), a delší dobu v jednom kuse (optimálně hodinu denně).
V této kalkulačce si můžete spočítat, kolik kalorií spálíte při chůzi. Chození je ideální aktivita, abyste začali hubnout. Chodit může každý, i ten kdo má nadváhu. Abyste při chození spalovali především tuky, je potřeba chodit na delší procházky svižným tempem.
Hole na Nordic Walking jsou specifické. Mají jinak tvarované rukojeti, mají jiné zakončení. Hole na Nordic Walking, také obvykle bývají odpružené.
Pravidelné provozování nějakého cvičení, sportu či jiné srovnatelné aktivity, je pro ženy v menopauze velmi prospěšné.
Pokud každý den ujdete 10 tisíc kroků, pak podle některých studií máte velkou šanci na prodloužení délky života až o 3 roky.
Teď už je to asi 10 týdnů od té doby co jsme se vrátili z dovolené. Za tu dobu jsem zhubla skoro 7 kilo. Vychází to průměrně na 1 kilo za týden.