Výpočet – kalorie spálené při chůzi

Pokud se snažíte zhubnout, pak je dobré chodit na delší procházky. Ideálně na jednu hodinu, každý den.

Výpočet kalorií spalných při chůzi není nijak složitý. Rozhodujícími faktory, které ovlivňují výsledek, je vaše aktuální váha, doba a rychlost chůze. Roli hraje i terén (při chůzi do kopce, spálíte až o 50% více kalorií).

Pro výpočet kalorií, které spálíte při chození, vám může posloužit tato kalkulačka kalorií spálených při chůzi. Můžete si v ní sami spočítat, kolik kalorií představuje delší procházka svižným tempem.

Pokud se snažíte zhubnout, pak je dobré chodit na delší procházky. Ideálně na jednu hodinu, každý den. Díky tomu pak můžete ujít 6 000 – 10 000 kroků.

Při delší procházce, můžete při chůzi spalovat i tuky. Ty se spalují po cca 20 minutách. Pokud půjdete svižným tempem (rychlou chůzí), tak se budou spalovat i tuky.

Chůze je ideální aktivita, jak začít hubnout. Chodit se dá v každém věku, i když máte nadváhu.

Na chození nepotřebujete žádné speciální vybavení nebo drahou permanentku do fitka.

Vyzkoušejte to, a sami uvidíte, že jedna hodina aktivního pohybu každý den, dokáže nastartovat hubnutí.

Mohlo by vás zajímat: Kolik kalorií se spálí při chůzi, Spalování tuků chůze, Jak zhubnout bez diety

Metabolický věk je termín používaný k popisu stavu vašeho metabolismu vzhledem k vašemu věku. Pokud máte vyšší metabolický věk, pak to může znamenat nadváhu nebo obezitu, nějaký zdravotní problém, nevhodný jídelníček nebo celkově nezdravý životní styl.
Pokud chcete zhubnout, nebo si zlepšit zdraví (a snížit riziko předčasného úmrtí), pak není nutné nachodit 10 000 kroků za den. Podle nejnovější vědecké studie, stačí jen necelé 4 tisíce kroků. Prokazatelný přínos, má už jenom 3867 kroků za den.
Zhubnout se dá i po padesátce. Možná to bude trochu pomalejší, ale není to nic nereálného. Je nutné cvičit (aerobní aktivity a silové cvičení) a také upravit jídelníček (bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy).
Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Pro výpočet množství alkoholu v různých nápojích (pivo, víno, tvrdý alkohol, apod.), můžete použít tuto kalkulačku. Podle objemu a procentního obsahu alkoholu v nápoji, si můžete snadno porovnat, kolik alkoholu je v nich obsaženo. Třeba pivo často obsahuje více alkoholu než jeden panák tvrdého.
Chia semínka, bývají někdy označována, jako „super potravina“. Obsahují velké množství zdravých živin (omega-3 mastné kyseliny). Chia semínka jsou velmi dobrá i při hubnutí – dokáží omezit pocit hladu a zajistí pocit sytosti, po delší dobu. Mají i mnoho různých benefitů pro naše zdraví.
Pro zrychlení metabolismu a spalování tuků, mohou velmi dobře fungovat i některé potraviny, které obsahují například kofein (káva, zelený čaj), jsou pálivá (chilli, kajenský pepř, zázvor) nebo třeba i Chia semínka. Rychlost metabolismu a spalování tuků, se dá zvýšit i dalšími způsoby.
Věděli jste, že nejvíce kroků (v přepočtu na délku pracovní doby) nachodí popeláři? Chůze je velmi dobrý způsob, jak začít hubnout. Nemusí to být nutně 10 000 kroků. Stačí i jen 6000 kroků. Podstatné je chodit svižněji (minimálně 4 km za hodinu), a delší dobu v jednom kuse (optimálně hodinu denně).