Výpočet – kalorie spálené při chůzi

Pokud se snažíte zhubnout, pak je dobré chodit na delší procházky. Ideálně na jednu hodinu, každý den.

Výpočet kalorií spalných při chůzi není nijak složitý. Rozhodujícími faktory, které ovlivňují výsledek, je vaše aktuální váha, doba a rychlost chůze. Roli hraje i terén (při chůzi do kopce, spálíte až o 50% více kalorií).

Pro výpočet kalorií, které spálíte při chození, vám může posloužit tato kalkulačka kalorií spálených při chůzi. Můžete si v ní sami spočítat, kolik kalorií představuje delší procházka svižným tempem.

Pokud se snažíte zhubnout, pak je dobré chodit na delší procházky. Ideálně na jednu hodinu, každý den. Díky tomu pak můžete ujít 6 000 – 10 000 kroků.

Při delší procházce, můžete při chůzi spalovat i tuky. Ty se spalují po cca 20 minutách. Pokud půjdete svižným tempem (rychlou chůzí), tak se budou spalovat i tuky.

Chůze je ideální aktivita, jak začít hubnout. Chodit se dá v každém věku, i když máte nadváhu.

Na chození nepotřebujete žádné speciální vybavení nebo drahou permanentku do fitka.

Vyzkoušejte to, a sami uvidíte, že jedna hodina aktivního pohybu každý den, dokáže nastartovat hubnutí.

Mohlo by vás zajímat: Kolik kalorií se spálí při chůzi, Spalování tuků chůze, Jak zhubnout bez diety

Věděli jste, že nejvíce kroků (v přepočtu na délku pracovní doby) nachodí popeláři? Chůze je velmi dobrý způsob, jak začít hubnout. Nemusí to být nutně 10 000 kroků. Stačí i jen 6000 kroků. Podstatné je chodit svižněji (minimálně 4 km za hodinu), a delší dobu v jednom kuse (optimálně hodinu denně).
V této kalkulačce si můžete spočítat, kolik kalorií spálíte při chůzi. Chození je ideální aktivita, abyste začali hubnout. Chodit může každý, i ten kdo má nadváhu. Abyste při chození spalovali především tuky, je potřeba chodit na delší procházky svižným tempem.
Pokud běžíte příliš rychle, s příliš vysokou intenzitou, a jste hodně zadýchaní, tak se tuky nespalují. Hlídejte si tepovou frekvenci. A to, jak se vám dýchá. Je lepší běžet s nižší intenzitou.
Hole na Nordic Walking jsou specifické. Mají jinak tvarované rukojeti, mají jiné zakončení. Hole na Nordic Walking, také obvykle bývají odpružené.
Pravidelné provozování nějakého cvičení, sportu či jiné srovnatelné aktivity, je pro ženy v menopauze velmi prospěšné.
Poradíme vám, jak spolehlivě zhubnout, a především to, jak si novou váhu udržet a znovu nepřibrat.
Pokud každý den ujdete 10 tisíc kroků, pak podle některých studií máte velkou šanci na prodloužení délky života až o 3 roky.