Nejlepší recept na hubnutí

Nejlepší recept na hubnutí je zvolit vhodný a zdravý jídelníček a přiměřenou porci aktivního pohybu.

Jaký je nejlepší recept na hubnutí? No přece přestat jenom přemýšlet o tom, jak zhubnout a začít něco dělat. Zapomeňte na všechny zázračné diety, kouzelné pilulky a podobné nesmysly, které vám slibují okamžité zhubnutí, ale reálný výsledek je pak mizivý.

Nejlepší recept na hubnutí je zvolit vhodný a zdravý jídelníček a přiměřenou porci aktivního pohybu. To je recept, který 100% funguje. Jen musíte mít dostatek pevné vůle, odhodlání a trpělivosti. Zhubnout za pár dní je nesmysl. Resp. ano, snížit váhu o pár kilo není tak složité, ale tomu se nedá říkat zhubnutí, protože se vám ta váha zase rychle vrátí zpět.

Buďte trochu trpěliví a postupujete po malých krůčcích. Hlídejte si, co jíte a zkuste postupně eliminovat vše škodlivé. Nikdo neříká, že musíte ihned, zde dne na den začít jíst jenom zeleninu. Vše má svůj čas. To samé platí i o cvičení. Co vám pomůže, že se jeden den utýráte v posilovně „k smrti“, a pak se nebudete moci 3 dny pohnout. I s cvičením (zvláště pokud jste v poslední době moc nesportovali), je nutné začínat postupně.

Mohlo by vás zajímat: Hubnout se dá i zábavně, Grapefruitová dieta, Hubnutí do plavek, Dietní plán

Pro úspěšné hubnutí, není nutné dodržovat nějakou přísnou dietu. Zhubnout se dá i bez diety. Jídelníček (nejenom) při hubnutí by měl být zdravý a přiměřený. Základem zdravého jídla, by měla být hrst bílkovin, hrst sacharidů a dvě hrsti zeleniny.
Jedno kilo tělesného tuku odpovídá přibližně 7500 kcal (kilo kalorií), tedy něco málo přes 30 000 kJ (kilojoulů). Na to, abyste za týden spálili jedno kilo tělesného tuku, byste potřebovali každý den spálit asi 1000 kcal.
Pro efektivní hubnutí je ideální, pokud jíte několikrát za den menší porce jídla.