Jak zhubnout přes zadek i bez cvičení

<span>K tomu abyste trochu zlepšili vzhled svého „pozadí“ není nezbytně nutné, abyste se trápili nějakým usilovným cvičením v posilovně nebo fitness centru. </span> K tomu abyste trochu zlepšili vzhled svého „pozadí“ není nezbytně nutné, abyste se trápili nějakým usilovným cvičením v posilovně nebo fitness centru.

Máte snad pocit, že máte vzhledem k vaší postavě, příliš velký zadek, a chtěli byste s tím začít něco dělat? Nebaví vás klasické cvičení, návštěvy fitness centra nebo posilovny? Poradíme vám, jak zhubnout přes zadek i bez cvičení.

Ale nepočítejte s tím, že byste zde našli nějaký zázračný recept, jak rychle zhubnout přes zadek, bez jakékoliv námahy. Takhle hubnutí opravdu nefunguje (teda snad kromě reklam, kde jen snaží se z vás vytáhnout peníze). Abyste zhubnuli přes zadek, tak sice nemusíte chodit do posilovny, ale přiměřené „porci“ pohybu se tak jako tak nevyhnete.

Jak zhubnout přes zadek – začněte revizí jídelníčku

Určitě vám zde nechceme doporučovat nějakou drastickou dietu. Ale bez toho, že byste se zaměřili na to, jak vlastně vypadá váš jídelníček, se vám hubnout nepovede. Hlavním cílem vaší revize jídelníčku by neměla být snaha o nějakou okamžitou redukci váhy. To obvykle vede jen k tomu, že se budete trápit hlady a za pár dní celé hubnutí vzdáte.

Mnohem přínosnější je postupovat po menších krocích. Třeba už jen tím, že začnete jíst trochu více zeleniny. Zkuste si ke každému hlavnímu jídlu začít dávat alespoň malou porci zeleninového salátu, jako přílohu. Nebo pár si dejte pár kousků zeleniny, jako rychlou svačinu, mezi hlavními jídly.

Chcete zhubnout a nevíte, co jíte? To je chyba!

Zkuste si začít zapisovat (alespoň přibližně), vše co za celý den sníte. Nejde o to, abyste si vedli nějakou pečlivou evidenci kalorií. Ale spíše o všeobecný přehled nad tím, co obsahuje váš jídelníček za celý den.

A třeba jednou za 3 dny, nebo alespoň jednou za týden se na tento přehled zkuste podívat a najít jednu položku, kterou byste mohli změnit. Mohou to být opravdu jen drobné změny. Třeba vyměníte klasické „bílé“ pečivo za nějakou tmavší, celozrnnou variantu. Nebo omezíte pití sladkých nápojů.

Chcete zhubnout přes zadek? Hlídejte si „nezdravé“ potraviny a nápoje

Nemusíte se nutně omezovat v tom, kolik toho sníte (tedy za předpokladu, že se stravujete relativně „normálně“). Určitě byste se ale měli začít vyhýbat těm nejvíce nezdravým / rizikovým potravinám (resp. složkám potravin). Celá řada konzervovaných potravin a polotovarů obsahuje poměrně vysoké množství soli, cukrů a nejrůznějších „chemických“ látek. Obecně tedy platí, že při snaze o zhubnutí je lepší preferovat (co nejvíce to jde, podle toho jak vám to umožní váš běžný denní program) čerstvé potraviny, resp. jídla připravená z čerstvých surovin, před polotovary, konzervovanými a instantními jídly.

Základem zdravého a vyváženého jídelníčku jsou především:

  • Luštěniny a zelenina
  • Celozrnné potraviny (pečivo, těstoviny apod.)
  • Drůbeží a obecně libové, netučné maso, ryby, vejce, tofu
  • Ořechy a semena

Dá se zhubnout přes zadek i bez cvičení?

Ano, k tomu abyste trochu zlepšili vzhled svého „pozadí“ není nezbytně nutné, abyste se trápili nějakým usilovným cvičením v posilovně nebo fitness centru. Neznamená to ale, že by se dalo zhubnout přes zadek jen za pomoci nějaké diety.

To, co byste ve snaze mít menší zadek, měli určitě dělat, je být více aktivní. Toho můžete dosáhnout tak, že do svého každodenního programu přidáte trochu pohybu navíc. A nemusí to být nic drastického.

Hodně pomůže už jen když cestou do práce, do školy, na nákup apod., půjdete alespoň část cesty pěšky. Pravidelná chůze, pár tisíc kroků denně, je jednou z nejefektivnějších metod hubnutí. Na to abyste shodili pár kilo (a to platí nejenom pro hubnutí přes zadek), je chůze opravdu jednou z nejlepších metod.

Stejně tak můžete přestat jezdit výtahem a raději chodit pěšky po chodech. Při stoupání do schodů se v nemalé míře zapojují svalové skupiny právě v oblasti vašeho pozadí.

Mezi další aktivity, které jsou velmi vhodné pro hubnutí přes zadek, pak beze sportu patří jízda na kole. Při šlapání do pedálů se zapojují svalové skupiny v oblasti lýtek, stehen a zadku. A jízda na kole je mnohem méně náročná než třeba začít chodit běhat nebo když zvedáte činky v posilovně.

Jak zaručeně zhubnout na zadku? Udržujte se motivovaní

Žádné hubnutí nemůže být doopravdy úspěšné bez toho, že byste neměli tu správnou motivaci. Právě ztráta motivace je nejčastější příčinou toho, že lidé po pár dnech nebo týdnech svoji snahu o zhubnutí vzdají.

Velkou chybou je, když budete celou dobu myslet jen na výsledek, kterého chcete dosáhnout. Když chce někdo například zhubnout o deset kilo, neměl by myslet na těch deset kilo. Měl by se soustředit jen na to, že tento týden zvládne shodit půl kila, nebo jedno kilo, nebo třeba jen na to, že tento týden zkusí každý den ujít 10000 kroků. Takový cíl je totiž mnohem snáze dosažitelný, než to že zhubnete o 10 kilo.

A pokud se vám podaří splnit za týden jeden malý cíl, budete spokojeni a bude vás to motivovat k tomu, abyste i další týden splnili další malý cíl. A takto postupně krok po kroku můžete dosáhnout požadovaného výsledku (zhubnout o 10 kilo), aniž byste se v mezidobí trápili tím, že se vám splnění celkového cíle vaší snahy o zhubnutí přibližuje jen pomalu.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout přes zadek i bez cvičení

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar