Přírodní ovesné vločky

Z ovesných vloček se dá připravit celá řada velmi chutných jídel a zajímavých dietních receptů.

Ovesné vločky by neměly chybět na žádném zdravém jídelníčku. Je jedno, jestli se snažíte zhubnout, nebo jestli vám jde jen o zdravou stravu. Ovesné vločky jsou díky vysokému obsahu bílkovin, nenasycených mastných kyselin a vitamínů B1, B6 a E, velmi vhodnou součástí každé jídelníčku.

Ovesné vločky se vyrábějí rozdrcením ovesných zrn. Díky poměrně vysokému obsahu tuků (především nenasycených mastných kyselin) je není vhodné skladovat příliš dlouhou dobu, jinak hrozí, že žluknou.

Z ovesných vloček se dá připravit celá řada velmi chutných jídel a zajímavých dietních receptů. Vědecké studie ukazují, že každodenní konzumace jedné misky ovesných vloček, snižuje celkovou hladinu cholesterolu.

Z ovesných vloček můžete připravit sladkou nebo slanou ovesnou kaši. Můžete je opražit a použít jako základ pro müsli. Z ovesných vloček se dají připravit například i karbanátky, pomazánka a mnoho dalších jídel. Nebo si je můžete dát jen s čerstvým ovocem a lžičkou medu jako chutnou snídani.

Ovesné vločky mají vysoký podíl vlákniny, díky čemuž napomáhají trávení. Obsahuji také cca 15% bílkovin a cca 7% tuků. Jejich energetická hodnota je cca 350 kcal. Obsah vlákniny je cca 9%.

Mohlo by vás zajímat: Odvykání kouření, Vitamíny B komplex, Umělá sladidla, Zelený čaj, Zaručené diety

Pomůže vám bezlepková dieta zhubnout? Vyzkoušejte to, a uvidíte sami, že jídelníček bez lepku je podobný, jako ten při hubnutí.