Jídelníček pro spalování tuků – přírodní spalovače tuků

<span>Základem pro dobrý jídelníček pro spalování tuků je ovoce, zelenina a bílkoviny. </span> Základem pro dobrý jídelníček pro spalování tuků je ovoce, zelenina a bílkoviny.

Jak zhubnout a rychle se zbavit přebytečného tuku na břiše, na stehnech nebo na bocích? Existuje celá řada osvědčených způsobů – ať už je to dieta nebo intenzivní cvičení. Můžete si ale vypomoci i několika jednoduchými triky. Celá řada přírodních potravin funguje jako efektivní spalovače tuků. Rádi bychom vám představili jídelníček pro spalování tuků. Pokud se rozhodnete pro tento jídelníček, uvidíte, že vaše kila půjdou dolů i bez toho, že byste se museli trápit hlady, nebo týrat někde v posilovně.

Přírodní spalovače tuků

Základem této metody, jak shodit kila, a zhubnout je to, že při trávení přijaté potravy spotřebovává organismus poměrně hodně energie. Přijatou potravu musí vaše tělo zpracovat, rozmělnit, rozložit na jednodušší složky, které jsou pak vstřebávány a dále metabolizovány do finální podoby, kterou dokáže tělo využít. Všechny tyto procesy spotřebovávají mnoho energie – tedy kalorie.

U celé řady potravin tak ve výsledku může tělo spotřebovat na trávení skoro stejné množství energie (kalorií), kolik jí z potravy uvolní. Takže při správném jídelníčku pro spalování tuků můžete jíst tak, že jste plní a nemáte hlad a přitom zároveň hubnout.

Jídelníček pro spalování tuků

Základem pro dobrý jídelníček pro spalování tuků je ovoce, zelenina a bílkoviny. Především ovoce a zelenina díky vysokému podílu vody mají sice velký objem, ale jen málo kalorií. To vám umožní sníst i velkou porci jídla aniž by vaše tělo přijalo nadměrné množství kalorií.  Důležitý je také pravidelný stravovací režim. Musíte dodržovat pravidelné intervaly mezi jednotlivými jídly a jíst nejméně pětkrát denně. Jenom tak může jídelníček pro spalování tuků opravdu fungovat.

Ovoce

Ovoce patří mezi dobré přírodní spalovače tuků. Podle celé řady vědeckých studí, některé druhy ovoce fungují velmi efektivně, při procesu spalování tuků. Nejznámější jsou především citrusové plody jako limetky, grepy, citróny. Ale podobně dobře na snížení váhy fungují i jiné druhy ovoce jako mandarinky, pomeranče, jablka. Nebo také vodní meloun.

Tyto druhy ovoce mají obecně jen málo kalorií a současně mají velký obsah vody. Mají také hodně vlákniny. Pokud budete tyto přírodní spalovače tuků konzumovat společně s tučným jídlem, uvidíte, že se to velmi brzy projeví na vaší váze. Na tom je ostatně založená i taková grepová nebo citrusová dieta. Především citrusové plody napomáhají metabolismu tuků, snižují hladinu cholesterolu a také urychlují metabolické procesy.

Zelenina

Téměř všechny druhy zeleniny mají velký obsah vlákniny. Vlákninu z potravy umí vaše tělo rozložit jen částečně. Nemalý podíl vlákniny prochází tělem v nestrávené podobě. Pokud vaše strava obsahuje dostatečně vysoký podíl vlákniny, urychluje se tím průchod této stravy trávicím traktem. Dostatečně vysoký obsah vlákniny také napomáhá vytvářet pocit plnosti při každém jídle. Nebude vás tolik trápit hlad.

Mezi nejlepší druhy zeleniny s vysokým podílem vlákniny patří třeba mrkev, lilek, brokolice, rajčata, celer a různé druhy listové zeleniny.

Bílkoviny

Bílkoviny patří mezi ty složky potravy, na jejichž trávení spotřebovává lidský organismus opravdu hodně energie. Pokud si navíc zvolíte takové zdroje bílkovin, které mají sice vysoký obsah proteinů ale jen nízký obsah tuku, vašemu tělu to opravdu hodně prospěje. Mezi velmi vhodné zdroje bílkovin, při snaze o zhubnutí, patří především mořské plody, jako krevety, ústřice, krabí maso, a dále pak ryby. V omezené míře pak váš jídelníček může obsahovat ještě kvalitní drůbeží maso nebo třeba libové telecí maso.

Příprava masa by měla probíhat bez použití dalších tuků. Ideální je vaření v páře nebo jiný, alternativní způsob. Bílkoviny byste také měli kombinovat s dostatečným množstvím zeleniny. Ideální je tak zeleninový salát nebo jiná příloha založená na zelenině.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jídelníček pro spalování tuků – přírodní spalovače tuků

Diskuse: 4
 • Custom avatar Míša

  Páni, musím říct, že jsem věděla například o tom, že ostrá jídla napomáhají spalování tuků, protože tělo se při jejich konzumaci zahřeje a dává mu víc práce je strávit, takže na to spotřebuje více energie, ale o ostatních přírodních spalovačích jsem netušila, takže děkuju za inspiraci, určitě se pokusím to nějakým způsobem zařadit do jídelníčků na budoucí týdny – připravuju si jídelníček vždy na každý týden, většinou se nechávám inspirovat jídelníčky ze stránky fitness televize nebo jinde na netu a pak si je upravuju podle sebe, toho, co můžu, nemůžu a tak.

 • Custom avatar jitka

  hezke

 • Custom avatar Zuzana

  podivejte se na s cviceni s Jillian Michaels.a to zarucene zhubnete papa.

 • Custom avatar eliška

  Ja dřím dietu.
  Beru také přirodní doplněk stravy s piperinou a guarnou. Díky tomu nemám tak velkou chut‘ na sladkosti :P

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar