Cvičení pro diabetiky

Při cukrovce je důležitá jakákovil fyzická aktivita.

Cukrovka (diabetes), je nemoc, která v posledních letech postihuje čím dál tím větší množství lidí. Cvičení je pak při léčbě této nemoci velmi důležité. Pravidelná fyzická aktivita může pro diabetiky znamenat možnost zmírnění následků cukrovky.

Cvičení pro diabetiky je důležité především v těch případech, kdy je nemoc spojena s výraznou nadváhou. Snížením váhy se sníží zatížení kloubů a páteře. Při pravidelném cvičení se také zlepší citlivost organismu na inzulín a tím pádem dojde i ke stabilizaci cukrovky. Nutné je ale dodržovat pravidelné cvičení. Pokud vysadíte několik cvičení, dosažení pokroky se mohou velmi krátké době zase ztratit.

Při cvičení pro diabetiky je ale důležité kontrolovat hladinu glykémie. A to jak před cvičením, tak i po něm. Při cvičení (nebo obecně při jakékoliv náročnější fyzické aktivitě totiž organismus spotřebovává zásobní cukr ve svalech a játrech. Může tedy snadno dojít k hypoglykemii. Při cvičení je tedy pro diabetiky doporučené, aby prováděli kontrolu hladiny inzulínu pravidelně každých 30 – 60 minut.

Pravidelné cvičení je vhodné pro každého diabetika s výjimkou těch, kteří mají i nějaké jiné, přidružené zdravotní problémy. V případě že se ale žádné pohybové aktivitě nevěnujete, je dobré, před pravidelným cvičením konzultovat své kroky s ošetřujícím lékařem.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí a dieta pro diabetiky, Dietní jídelníček, Dietní jídlo s nízkým obsahem tuku

Sarkopenie je oficiálně považována za nemoc (byť se vyskytuje především v důsledku přirozeného stárnutí – proto se ani nedá plně vyléčit). Sarkopenií trpí asi 10 % lidí na 60 roků. Prevence zahrnuje dostatečný příjem bílkovin a pravidelné cvičení (odporové cviky).
Jedním z nejlepších cvičení pro ženy, u kterého je zaručeno zhubnutí, je cvičení Contours
Abyste za 2 týdny shodili 5 kilo, je nutné výrazně zvýšit energetický výdej, a současně omezit to, co sníte, tak aby se vám podařilo zhubnout.
Typickou „začátečnickou“ chybou všech, kdo se snaží zhubnout, je „přepálit“ start.
Detoxikace organismu je jedna z věcí, která vám může pomoci dostat váš organismus zpět do rovnováhy a cítit se lépe.
S nadměrnou váhou (nadváha je předstupeň obezity) souvisí celá řada různých nemocí a zdravotních problémů.
Jogurty obsahují aktivní složku – probiotické bakterie. Ty napomáhají trávení a lepšímu zdravotnímu stavu.
Jóga - původem indické cvičení, které pomáhá posilovat tělo i mysl. Podívejte se jak hubnout s pomocí jógy.