Bílý čaj

Bílý čaj patří mezi nejemnější druhy čaje. Velmi efektivně pomáhá snižovat váhu, podobně jako zelený čaj.

Bílý čaj, podobně jako i zelný čaj, je velmi vhodná součást každého dietního jídelníčku. Bílý čaj obsahuje přírodní antioxidanty, které velmi výrazně napomáhají při redukci hmotnosti. Bílý čaj kromě toho obsahuje i další látky, které jsou velmi prospěšné lidskému organizmu.

Bílý čaj sice není tak známý jako zelený čaj, což je škoda. Je to dáno mimo jiné i tím, že bílý čaj je vzácnější než ten zelený. Čajové lístky pro přípravu bílého čaje se mohou sbírat jen po velmi krátkou část roku. Čajové z těchto lístků má pak velmi jemnou a lahodnou chuť. Dříve byl (v Číně) bílý čaj určený jen pro císaře.

Čajové lístky se mohou sbírat jen na začátku vegetačního období (konec března – začátek dubna). Sběr listů čaje se provádí ručně a výběru je věnována velká pozornost. I proto je býlí čaj dražší než běžně dostupné čaje. Bílý čaj se také nepraží, ani neoxiduje. Díky tomu si pak uchovává specifickou, velmi jemnou chuť. A díky tomu je v něm uchováno i velké množství přírodních a tělu prospěšných látek.

Bílý čaj se může konzumovat jako horký nápoj nebo podobně jako zelný se může podávat i studený. Jeden nebo dva šálky bílého čaje (ideální konzumace je cca 30 minut před jídlem) napomáhá při hubnutí. Přírodní antioxidanty urychlují metabolismus, a podílejí se i na rychlejším odbourávání tuků.

Mohlo by vás zajímat: Čaj bez kofeinu, Čaj Oolong, Černý čaj a káva, Bylinkové čaje na hubnutí, Zelený čaj

Pokud rozumně upravíte svůj jídelníček, změříte se na vhodné cvičení, jako součást vašeho každodenního života, pak zjistíte, že shodit 15 kilo za dva měsíce je možné.
Detoxikace organismu je jedna z věcí, která vám může pomoci dostat váš organismus zpět do rovnováhy a cítit se lépe.
Káva obsahuje mimo jiné rostlinný alkaloid kofein. Právě kofein je ta složka kávy, která má výrazný vliv na lidský organismus.