Jak zhubnout přes břicho

<span>Není dost dobře možné, abyste hubnuli pouze na břiše. Hubnutí je vždy komplexní záležitost celého těla. </span> Není dost dobře možné, abyste hubnuli pouze na břiše. Hubnutí je vždy komplexní záležitost celého těla.

V tomto článku se zaměříme na to, jak zhubnout přes břicho, a zbavit se nadbytečného tuku právě v oblasti břicha. Existuje celá řada „zaručených“ návodů, jak zhubnout břicho, které moc nefungují. Existuje celá řada neúčinných diet, které vám s hubnutím břicha příliš nepomohou. My se ale zaměříme pouze na to, co je osvědčené, a co vám opravdu pomůže zhubnout přes břicho.

Nastartujte svůj metabolismus

Může se vám zdát podivné, že naše první rada zní, abyste jedli, když se snažíte zhubnout. Je ale pravda, že velkým nepřítelem štíhlé postavy je především nepravidelné stravování. Pokud si dopřejete každý den zdravou snídani, určitě vám to prospěje.

Pokud se ráno nasnídáte, nastartujete tím svůj metabolismus. Vaše tělo bude mít dostatek energie na celé dopoledne a nebudou vás tak trápit pocity hladu. Hladina inzulínu bude stabilnější a hladina cholesterolu v krvi nižší.

Návod na zdravou snídani

Ideální zdravá snídaně by měla zahrnovat proteiny (bílkoviny), tedy například vejce, fazole, ořechy, mléčné výrobky. Dále by pak zdravá snídaně měla obsahovat nemalý podíl vlákniny – například ovesné vločky, celozrnné pečivo, čerstvé ovoce nebo zelenina. Současně byste měli minimalizovat podíl rafinovaných cukrů. Tedy vyhýbat se slazeným cereáliím, sladkému pečivu a jiným sladkým jídlům, jako jsou třeba palačinky.

Chcete zhubnout? Omezte svůj stress

Je poměrně spolehlivě prokázáno, že právě díky stresu hodně lidí nabírá kila. Nepravidelný spánek, nepravidelné stravování, spousta „honění se“ bez kvalitního odpočinku, vede k nárůstu tělesné váhy, obezitě i k mnoha dalším „civilizačním chorobám“.

Ve stresu vaše tělo produkuje zvýšené množství hormonu kortizolu. A jeho zvýšená hladina je v přímé korelaci s nárůstem množství tuku především v oblasti břicha.

Je důležité, abyste se naučili kvalitně spát. Většina dospělých osob potřebuje nejméně 7 hodin nepřerušovaného spánku.

Jak zhubnout přes břicho? Začněte chodit!

Pokud jste se rozhodli zhubnout (a třeba nejenom přes břicho), zkuste si stanovit cíl, že každý den ujdete nejméně 10.000 kroků. Pořiďte si nějaký krokoměr nebo fitness náramek. Dnes už je to záležitost jen několika stokorun, maximálně kolem 2 – 3 tisíc korun. Viz například Fitness náramek Garmin Vívo Fit.

Tento přístroj vám pomůže sledovat míru vaší aktivity. Pokud každý den ujdete těchto 10.000 kroků, tak i bez významnější změny jídelníčku, již za několik týdnů začnete pozorovat vliv na vaši postavu.

Začněte jíst zdravěji

K tomu, abyste zhubnuli přes břicho, není nezbytně nutná nějaká striktní dieta. Jde to i jinak. Bohatě postačí, pokud si osvojíte několik základních zásad zdravého stravování. Patří sem mimo jiné to, že byste měli dávat přednost potravinám z celozrnné mouky. Tedy místo bílého pečiva, raději to celozrnné. Místo „klasických“ těstovin z bílé mouky, celozrnná alternativa. Místo bílé rýže, tmavá rýže apod.

Zdravější jídelníček by měl také zahrnovat dostatečný podíl ovoce a zeleniny. Nezapomínejte ani na dostatek bílkovin – libové maso, ryby, mořské plody.

Nedílnou součástí zdravého jídelníčku je pak i to co pijete. Zapomeňte na všechny slazené nápoje, jako jsou sladké limonády, džusy apod. V ideální případě byste si měli vystačit pouze s pramenitou vodou a třeba čajem (zelený nebo bílý čaj). I alkoholické nápoje byste měli co nejvíce omezit. Alkohol, to jsou jen prázdné kalorie.

Cvičení pro štíhlé břicho

Optimálním cvičením, abyste zhubnuli přes břicho, je intervalový trénink. Tedy střídaní intenzivnějšího cvičení, s méně intenzivním a s odpočinkem. Existuje celá řada cviků, které cílí na svaly v oblasti břicha. Tyto cviky by měly být doplněny vhodnou pohybovou aktivitou. Například jako bylo již zmíněných 10 tisíc kroků denně, běhání, jízda na kole či jiné.

Platí zde ale jedno poměrně zásadní pravidlo = nic se nemá přehánět. To platí dvojnásobně, pokud se právě nyní rozhodujete začít s hubnutím. Speciálně z počátku znamená někdy „méně je více“. Pokud se z ničeho nic najednou rozhodnete pravidelně každý den intenzivně cvičit nebo chodit do posilovny, tak svému tělu spíše uškodíte.

Vaše tělo si na pravidelné cvičení musí postupně zvyknout. Na začátku tedy postačí, pokud budete cvičit 3x týdně po 30 minutách. Až s odstupem času můžete přidávat na intenzitě i frekvenci cvičení.

1 kilo tuku je asi 7000 kalorií

Abyste zhubnuli o jedno kilo, pak vaše tělo musí spálit asi 7000 kalorií. A to buď tak, že o tuto hodnotu snížíte svůj kalorický příjem, nebo že tyto kalorie spálíte navíc během cvičení.

Ideální rychlost hubnutí je zpravidla v rozmezí 0,5 – 1 kilo za týden. Rychlejší úbytek váhy pak obvykle nemá trvalý charakter. Pokud je tedy vaším cílem zhubnout a kila už zase zpět nenabrat, nesmíte se snažit hubnout příliš rychle.

Jak mohu zhubnout na břiše, ale nikde jinde?

Není dost dobře možné, abyste hubnuli pouze na břiše. Všechny návody, diety nebo zázračné hubnoucí pilulky, které tvrdí, že budete hubnout jen na břiše, vám lžou. Hubnutí je vždy komplexní záležitost celého těla. Hubnutí právě na břiše můžete napomoci jen volbou správného cvičení, kterým zesílíte účinek hubnutí v této partii, ale váhu budete ztrácet rovnoměrněji, z celého těla.

Jsem 60 let, jak mohu zhubnout bez namáhavého cvičení?

Věk není v zásadě na překážku. I v tomto případě můžete zvolit nějakou vhodnou pohybovou aktivitu – jako třeba již zmiňovanou chůzi). Zkuste každý den podniknout delší procházku (nejlépe ve zvlněném terénu) a uvidíte, že se to projeví.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout přes břicho

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar