Doporučená denní dávka hořčíku

Doporučená denní dávka hořčíku je udávána jako 300 mg na den.

Chemický prvek hořčík (magnézium, Mg), je pro lidské tělo velmi důležitý prvek. Hořčík se podílí na celé řadě různých procesů (až 300 různých biochemických pochodů v lidském těle). Velmi důležitý je i pro správné fungování svalů a nervů.

Doporučená denní dávka hořčíku je udávána jako 300 mg na den. Tato doporučená dávka je ale pouze orientační. Jsou skupiny osob, u nichž by příjem hořčíku měl být podstatně vyšší. Nadměrným odbouráváním hořčíku trpí sportovci, alkoholici nebo diabetici.

Doporučená denní dávka hořčíku by také měla být vyšší u starších osob než u dětí. Minimální dávka pro dítě do 3 roků je přibližně 80 miligramů na den. U starších dětí je to pak 130 mg (věk 4 – 8 roků) nebo 240 mg (věk 9 – 13 roků). U dospělých by měla být minimální doporučená denní dávka nejméně 450 miligramů na den.

Často se ale také uvádí, že při hubnutí je vhodné mít ještě vyšší dávky, a to až 600 – 800 mg na den. Riziko nějakého předávkování hořčíkem je velmi malé, tělo se ho umí poměrně dobře přirozeně zbavovat.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout bez cvičení, Hubnutí při kojení, Nejefektivnější metoda hubnutí

Svrab je kožní onemocnění způsobené svrabovým roztočem, který se nazývá Sarcoptes scabiei. Svrab se obvykle projevuje několika charakteristickými příznaky – svědění, vyrážka, podrážděná kůže, otoky, nespavost. Svrab se obvykle léčí léky na předpis. Jedná se o infekční onemocnění.
Doba těsně po porodu určitě není vhodný čas na nějaké radikální hubnutí. Vaše tělo potřebuje i několik týdnů na zotavení z prodělaného porodu.
To, že byste měla během těhotenství jíst za dva, je pochopitelně jen mýtus.
Dostatek hořčíku u žen také mírní potíže spojené s premenstruačním syndromem, pomáhá tlumit deprese, působí jako prevence infarktu