Hubnutí pro muže

Jak postupně muži stárnou, jejich metabolismus se zpomaluje. To pak vede ke zvyšování váhy. U mužů se začíná tuk hromadit především na břiše

Jak postupně muži stárnou, jejich metabolismus se zpomaluje. To pak vede ke zvyšování váhy. U mužů se začíná tuk hromadit především na břiše (ono „pivní“ bříško nemusí mít s pitím piva vůbec nic společného).

Muži mají – na rozdíl od žen – velikou výhodu v tom, že mohou hubnout rychleji. Základem pro úspěšné hubnutí pro muže je především intenzivní cvičení – kombinace aerobních aktivit a silového tréninku a dále pak dietní jídelníček s vysokým obsahem bílkovin a zdravých tuků.

Velmi efektivní metoda hubnutí pro muže je dieta s nízkým obsahem sacharidů. To znamená omezit pečivo, těstoviny, knedlíky, brambory. A naopak jíst více zeleniny a bílkovin (maso, masné výrobky). V kombinaci s cvičením bude muž při této dietě rychle spalovat tuky. Svalová hmota zůstane zachována (díky cvičení se navíc svaly zpevní) a již brzy se tak můžete zbavit svého „bříška“.

Ostatní pravidla pro hubnutí pro muže jsou stejná jako u žen. Dostatek spánku, méně stresu, pravidelný pohyb (alespoň 10.000 kroků denně), pít hodně vody a vyhýbat se zbytečným kaloriím (slazené nápoje, mlsání sladkých nebo slaných pochoutek apod.).

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout břicho, Kalorie v pivě, Může za břicho u mužů pití piva?

Najít lásku, je možné i online, přes internet. Chce to vybrat správnou seznamku, a respektovat základní pravidla pro bezpečné online seznamování. Také se nesmíte nechat odradit, pokud to hned na poprvé nevyjde.
Vousy u mužů (chlapců) začínají růst mezi 12 a 16 rokem. Rychlost růstu vousů (a jejich množství, hustota či kvalita) je ovlivněna především genetikou. Velkou roli hraje množství hormonu testosteronu. Roli hraje ale i strava (jídelníček), stres a zdravotní stav. Rychlost růstu je možné podpořit (kosmetika, změny jídelníčku, masáže).
Metabolický věk je termín používaný k popisu stavu vašeho metabolismu vzhledem k vašemu věku. Pokud máte vyšší metabolický věk, pak to může znamenat nadváhu nebo obezitu, nějaký zdravotní problém, nevhodný jídelníček nebo celkově nezdravý životní styl.
Zhubnout se dá i po padesátce. Možná to bude trochu pomalejší, ale není to nic nereálného. Je nutné cvičit (aerobní aktivity a silové cvičení) a také upravit jídelníček (bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy).
Nejefektivnější způsob, jak zhubnout (pro muže) je asi cvičení. A to především silové cvičení, zaměřené na rozvoj fyzické síly. Nedílnou součástí snahy o hubnutí, by ale měly být i nějaké změny jídelníčku. Nemusí to být nějaká striktní dieta. Stačí jíst trochu zdravěji a rozumněji.
Zhubnout se dá i po 40. Vyžaduje to ale celkovou změnu myšlení, změnu životního stylu. Měli byste přejít na zdravý jídelníček (více zeleniny, méně zbytečných kalorií). Podstatný je i pravidelný pohyb. Každý den byste měli mít alespoň jednu hodinu aktivního pohybu. To vám pomůže při spalování kalorií, zlepšení fyzické a mentální kondice.
V nedávné době se mi povedlo zhubnout o 10 kilo za 3 měsíce a ani jsem se moc nemusel snažit. Rozhodně jsem se nesnažil o nějakou dietu nebo pravidelné cvičení. A stejně to fungovalo.
Tento článek obsahuje rady, jak zhubnout rychle po 40. Návod je vhodný nejenom pro ženy, ale i pro muže, kteří už mají čtyřicítku za sebou, a chtěli by něco udělat s tím, jak vypadají.