Jak zhubnout bez diety

Většina odborníků na výživu se shoduje, že diety na hubnutí spíše škodí. Zhubnout se dá i bez diety.

Většina odborníků na výživu se shoduje, že diety na hubnutí spíše škodí. Zhubnout se dá i bez diety. Stačí jen používat zdravý rozum. Nepotřebujete přesný jídelníček, kde byste museli počítat každou kalorii. Tím se budete jenom zbytečně trápit a stresovat.

Lepší je používat zdravý rozum. Jezte hodně zeleniny. Alespoň jedna čtvrtina (ideálně jedna třetina) vašeho jídelníčku, by měla být zelenina. Ta obsahuje hodně vody, takže při velkém objemu, obsahuje jen málo kalorií. Díky zelenině si můžete snadno zaplnit žaludek a zahnat hlad, aniž byste snědli mnoho kalorií. A to nezmiňujeme další pozitivní efekty zeleniny.

Omezte pečivo z bílé mouky a další výrobky, kde převažuje bílá mouka. Vyzkoušejte celozrnné varianty. Omezte zbytečné cukry. A snažte se jíst co nejméně „průmyslových“ potravin.

Zhubnout se dá i bez diety, není to nic složitého. Stačí být jen trochu rozumný.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout břicho bez cvičení a bez diety, Hubnutí břicha které funguje, Dieta podle krevního typu

Je možné zhubnout o 10 kilo za 14 dní? Takto rychlý úbytek tukové tkáně, není příliš reálný (a nebyl by ani moc zdravý). Zhubnout o 10 kilo, je ale určitě možné. Stačí trochu změnit jídelníček a více se hýbat. Za pár týdnů/měsíců, to může být i více než 10 kilo dolů.
O hubnutí rozhoduje především jídelníček (cvičení se na hubnutí podílí jen z 30%). Roli hraje nejenom to, co jíme (vhodná skladba jídelníčku), ale i to kdy jíme. A další faktory. Úspěšnému hubnutí brání nedostatek spánku, nadbytek stresu, atd.
Při hubnutí, není až tak důležité celkové množství přijatých kalorií, jako spíše to, abyste omezili nadměrnou glykemickou zátěž. Zhubnout se pak dá i bez hladovění a počítání kalorií. Můžete jíst normální porce jídla, a při tom hubnout.
Abyste se pořádně vyslali, je potřeba spát nějakou minimální dobu. Na tom, jak budete po ránu čilí, se ale podílí i to, kdy se vzbudíte. Pokud se vzbudíte v nesprávnou fázi spánku, pak je celé probouzení pomalejší. V této kalkulačce si můžete spočítat doporučenou dobu spánku, a kdy jít spát, abyste ráno byli fit.
Jaká by měla být ideální váha a postava? Například při výšce 168 cm, nebo jiné? V následující kalkulačce si to můžete sami spočítat, nebo se podívat na podrobné tabulky. Jedná se ale jen o orientační údaje, s malou vypovídací hodnotu. Pro lepší určení ideální váhy, je potřeba přesné měření na specializovaném přístroji, jako je například InBody.
Chia semínka, bývají někdy označována, jako „super potravina“. Obsahují velké množství zdravých živin (omega-3 mastné kyseliny). Chia semínka jsou velmi dobrá i při hubnutí – dokáží omezit pocit hladu a zajistí pocit sytosti, po delší dobu. Mají i mnoho různých benefitů pro naše zdraví.
Pro zhubnutí o pár kilo, nepotřebujete nějakou striktní redukční dietu, nebo přesný jídelníček, přesně rozepsaný na každý den v týdnu. Jednoduché, rychlé, zdravé a dietní jídlo si můžete velmi snadno vymyslet i vy sami. Možností jsou stovky. Je to jen o vaší fantazii.
Rozumný zdravý a dietní jídelníček by měl zahrnovat 50% sacharidů (převáženě komplexní sacharidy), 30% bílkovin a 20% tuk (z toho alespoň 50% rostlinných tuků). I na dietním jídelníčku, můžete mít občas něco nezdravého, ale maximálně 20% (80% jídla by mělo být zdravé).