Jak zhubnout bez diety

Většina odborníků na výživu se shoduje, že diety na hubnutí spíše škodí. Zhubnout se dá i bez diety.

Většina odborníků na výživu se shoduje, že diety na hubnutí spíše škodí. Zhubnout se dá i bez diety. Stačí jen používat zdravý rozum. Nepotřebujete přesný jídelníček, kde byste museli počítat každou kalorii. Tím se budete jenom zbytečně trápit a stresovat.

Lepší je používat zdravý rozum. Jezte hodně zeleniny. Alespoň jedna čtvrtina (ideálně jedna třetina) vašeho jídelníčku, by měla být zelenina. Ta obsahuje hodně vody, takže při velkém objemu, obsahuje jen málo kalorií. Díky zelenině si můžete snadno zaplnit žaludek a zahnat hlad, aniž byste snědli mnoho kalorií. A to nezmiňujeme další pozitivní efekty zeleniny.

Omezte pečivo z bílé mouky a další výrobky, kde převažuje bílá mouka. Vyzkoušejte celozrnné varianty. Omezte zbytečné cukry. A snažte se jíst co nejméně „průmyslových“ potravin.

Zhubnout se dá i bez diety, není to nic složitého. Stačí být jen trochu rozumný.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout břicho bez cvičení a bez diety, Hubnutí břicha které funguje, Dieta podle krevního typu

Pro pacienty s výraznou nadváhou (BMI 30 a více), jsou v ČR k dispozici injekce na hubnutí. Jedná se o léky Ozempic a Saxenda. Potlačují chuť k jídlu, a vedou ke snížení váhy až o 20%. Oba léky (injekce na hubnutí), jsou ale k dispozici pouze na předpis od lékaře (od diabetologa nebo od jiného lékaře).
Pokud chcete zhubnout, nebo si zlepšit zdraví (a snížit riziko předčasného úmrtí), pak není nutné nachodit 10 000 kroků za den. Podle nejnovější vědecké studie, stačí jen necelé 4 tisíce kroků. Prokazatelný přínos, má už jenom 3867 kroků za den.
Pro úspěšné hubnutí, není nutné dodržovat nějakou přísnou dietu. Zhubnout se dá i bez diety. Jídelníček (nejenom) při hubnutí by měl být zdravý a přiměřený. Základem zdravého jídla, by měla být hrst bílkovin, hrst sacharidů a dvě hrsti zeleniny.
Hubnout se dá i bez cvičení a bez diety. Podstatný je zdravý a vyvážený jídelníček. Jíst rozumně a přiměřeně tomu, jaký máte kalorický výdej. Při hubnutí se nestresujte. Čísla na váze, jsou jenom čísla. Hlavně abyste se vy sami cítili příjemně a byli spokojeni sami se sebou.
Hubnutí nemusí být nijak složité. Stačí se jen řídit několika jednoduchými pravidly. Zdravý jídelníček, pravidelný pohyb, dostatečný pitný režim, dostatek odpočinku (a spánku) a omezit stres. Pak je možné zhubnout i bez nějaké drastické diety a bez jo-jo efektu.
Pro úspěšné hubnutí, je dobré mírně omezit příjem kalorií (žádné hladovění), a více pohybu. Pro hubnutí do plavek před dovolenou, je dobré začít se změnami, alespoň 6 týdnů předem. Stačí zdravý jídelníček, pravidelné cvičení a výsledek se velmi rychle dostaví.
Je možné zhubnout o 10 kilo za 14 dní? Takto rychlý úbytek tukové tkáně, není příliš reálný (a nebyl by ani moc zdravý). Zhubnout o 10 kilo, je ale určitě možné. Stačí trochu změnit jídelníček a více se hýbat. Za pár týdnů/měsíců, to může být i více než 10 kilo dolů.
O hubnutí rozhoduje především jídelníček (cvičení se na hubnutí podílí jen z 30%). Roli hraje nejenom to, co jíme (vhodná skladba jídelníčku), ale i to kdy jíme. A další faktory. Úspěšnému hubnutí brání nedostatek spánku, nadbytek stresu, atd.