Zázračný prostředek pro hubnutí

Existuje celá řada podpůrných prostředků – sem patří například i spalovače tuků nebo různé prášky a pilulky na hubnutí

Existuje nějaký zázračný prostředek na hubnutí? Nějaké pilulky nebo prášky, pomocí kterých by bylo možné rychle, snadno a bez cvičení zhubnout? Pokud se ptáte na podobnou otázku, tak vás asi musíme zklamat. Žádný zázračný prostředek na hubnutí není.

Existuje celá řada podpůrných prostředků – sem patří například i spalovače tuků nebo různé prášky a pilulky na hubnutí. Pokud si ale někdo myslí, že mu bude stačit brát tyto prostředky a zhubne, pak je to omyl. Tyto prostředky na hubnutí fungují pouze jako podpůrné látky, samy o sobě nedokáží zajistit plnohodnotné zhubnutí.

Vždy je tedy nutná příslušná úprava životního stylu. To v praxi znamená zvýšení množství fyzické aktivity a vhodná úprava stravovacího režimu. Jen tak je možné dosáhnout úspěšné redukce váhy s dlouhodobým efektem. Bez těchto faktorů nebude většina prostředků na hubnutí fungovat, nebo jejich přínos bude jen značně omezený a vy budete zbytečně rozčarování, že jste „naletěli“ na nějakou reklamu.

Mohlo by vás zajímat: Limetková šťáva, Jablečný ocet, Čaj Oolong, Bílý čaj, Zelený čaj, Vitamíny B komplex

Pro pacienty s výraznou nadváhou (BMI 30 a více), jsou v ČR k dispozici injekce na hubnutí. Jedná se o léky Ozempic a Saxenda. Potlačují chuť k jídlu, a vedou ke snížení váhy až o 20%. Oba léky (injekce na hubnutí), jsou ale k dispozici pouze na předpis od lékaře (od diabetologa nebo od jiného lékaře).