Dieta podle krevního typu

V České republice je nejrozšířenější krevní skupinou typ A, následovaný pak krevní skupinou typu 0.

Dieta podle krevního typu staví na tom, že lidé s různou krevní skupinou by měli konzumovat jinou skladbu potravin. Jak určitě víte, existují 4 hlavní krevní skupiny – A, B, AB a 0. V České republice je nejrozšířenější krevní skupinou typ A, následovaný pak krevní skupinou typu 0.

Lidé s krevní skupinou A by měli jíst především sóju, obilí, zeleninu a současně omezit červené maso. Lidé s krevní skupinou B by měli omezit kukuřici, pšenici, čočku, arašídy a současně by jejich jídelníček měl zahrnovat dostatek masa a mléčných výrobků. Lidé s krevní skupinou AB by pak měli jíst více tofu, mořské plody, mléčné výrobky. Lidé s krevní skupinou 0, by se měli soustředit na bílkoviny – tedy vysoký podíl mořských plodů, ryb a masa.

Mohlo by vás zajímat: Vláknina, Umělá sladidla, Spalování kalorií, Rafinované cukry

Svrab je kožní onemocnění způsobené svrabovým roztočem, který se nazývá Sarcoptes scabiei. Svrab se obvykle projevuje několika charakteristickými příznaky – svědění, vyrážka, podrážděná kůže, otoky, nespavost. Svrab se obvykle léčí léky na předpis. Jedná se o infekční onemocnění.
Vitamín K patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Existují dvě hlavní formy – vitamín K1 a vitamín K2. Mezi hlavní účinky patří srážlivost krve (schopnost vázat vápenné ionty). A dále mineralizace kostí (prevence osteoporózy a zlomenin).
Léto je ideální doba na hubnutí. K dispozici je čerstvá zelenina. Jídelníček si můžete zpestřit při grilování (je mnoho dietních a zdravých potravin, které se dají ugrilovat). Pozor na zbytečné cukry (slazené nápoje, smetanové zmrzliny, apod.).
Rozumný zdravý a dietní jídelníček by měl zahrnovat 50% sacharidů (převáženě komplexní sacharidy), 30% bílkovin a 20% tuk (z toho alespoň 50% rostlinných tuků). I na dietním jídelníčku, můžete mít občas něco nezdravého, ale maximálně 20% (80% jídla by mělo být zdravé).
Tato rychlá redukční dieta začíná jednodenní detoxikační kůrou. Během ní pijete zeleninovou nebo ovocnou šťávu naředěnou s vodou v poměru 1:1.
Paleo dieta, je někdy také označována, jako „dieta jeskyních lidí“, nebo „dieta pračlověka“.
Obecně platí, že při volbě správné diety byste se měli řídit především tím, co vyhovuje vašemu tělu.
Pokud začínáte s hubnutím, pak je dobré jako první vyzkoušet nízkokalorickou dietu.