Flavonoidy

Flavonoidy (přírodní rostlinné antioxidanty) obsahují ostružiny, maliny, rajčata, čokoláda, káva, červení víno, jahody, čaj a jiné.

Flavonoidy (přírodní rostlinné antioxidanty) obsahují ostružiny, maliny, rajčata, čokoláda, káva, červení víno, jahody, čaj a jiné.

Flavonoidy jsou látky, které jako sekundární produkty metabolismu některých rostlinných látek. Flavonoidy působí v organismu jako antioxidanty. Celkem do této skupiny řadíme asi 60 různých látek.

Flavonoidy najdeme v zeleném nebo bílém čaji. Nacházíme je i ve víně (především pak červené víno). Obsahuje je i čokoláda (resp. kakao, ze kterého se pak čokoláda vyrábí). Najdeme je i v dužině některých citrusových plod a v dalších rostlinách.

Mezi nejsilnější antioxidanty ze skupiny Flavonoidů patří ty z malin, ostružin, lékořice, černého rybízu, z oliv, červeného vína, rajčat nebo kakaa.

Antioxidanty v lidském těle omezují aktivitu volných kyslíkových radikálů. Tím se omezuje proces oxidace ve tkáních, kde se volné radikály vyskytují. Volné radikály poškozují tkáně a antioxidanty tyto procesy tlumí nebo úplně omezují. Navíc antioxidanty v podobně flavonoidů z rostlinné potravy působí mnohem efektivněji než antioxidanty z jiných zdrojů.

Mohlo by vás zajímat: Zdravý a vyvážený jídelníček, Zelený čaj, Snížení cholesterolu, Přírodní hubnutí

Hořčík a hubnutí: Aneb proč je dostatek hořčíku důležitý pro zdraví?

Možná se snažíte zhubnout, anebo možná jen chcete být zdraví. Snažíte se cvičit, hlídáte si to, co jíte. A možná vás ani nenapadne, jak důležitá... [ ČÍST VÍCE ]

Přestaňte hubnout a konečně zhubněte

Hodně lidí se dlouhodobě snaží zhubnout s mizernými výsledky. Možná i vy jste už zkoušeli různé diety, různé úpravy jídelníčku, cvičení. Možná... [ ČÍST VÍCE ]

Jak zhubnout s čajem

Čaj je jeden z nejzdravějších nápojů, který můžete pít. Je prokázáno celou řadou vědeckých studií, že čaj má blahodárné účinky pro váš... [ ČÍST VÍCE ]

Návod jak zhubnout prsa

Trápí vás vaše nadměrně veliké poprsí? I když by tomu většina mužů nevěřila, nadměrná velikost prsou, může být pro ženy značně nepříjemná.... [ ČÍST VÍCE ]