Můj příběh: Jak jsem zhubla o 10 kilo

<span>Paní Jarka nám napsala svůj příběh, jak se jí podařilo zhubnout o 10 kilo s pomocí její dcery. (ilustrační foto)</span> Paní Jarka nám napsala svůj příběh, jak se jí podařilo zhubnout o 10 kilo s pomocí její dcery. (ilustrační foto)

Dovoluji si Vás srdečně pozdravit. Patřím mezi ty ženy, které vlastně nikdy nebyly vysloveně hubené. V době, kdy jsem se před 37 lety vdávala, měla jsem 65 kg. Po 3 dětech se váha zvedla až na loňských 92 kg. S většími či menšími úspěchy se mi vždy podařilo shodit několik kilo, ale ty se většinou po několika měsících vrátily zpět a k nim i nějaký nechtěný „ bonus“ navíc.

Z 92 kilo jsem zhubla na 82 kilo

Solidární dcera se mnou začala testovat tukožroutku. Tahle polévka nám chutnala 2 dny, poté jsem jí vylila do toalety. Pak jsem vypustila pečivo. Vůně čerstvých rohlíků mně přiváděla ke mdlobám, a když jsem při návštěvě pekařského stánku na trzích slupla 3 croasanty, bylo i po této alternativě.

Miluji slané, sladké kyselé i ostré, takže je se mnou velmi těžké pořízení a jen velmi těžce odolávám pokušením.

Váha se trošku snížila v době mého vysokoškolského studia, které jsem ukončila loni ve svých 58 letech a to s červeným diplomem. Spolužačkou mi byla vlastní dcera, která hlídala náš kalorický přísun během přednášek. Někdy jsme hřešily obě, protože jsme opouštěly univerzitu i v 19 hodin a hlad je potvora, když je potřeba udržet koncentraci…

Také jsem měla důvod – vejít se do krásných nových šatů, které mi pořídil na promoci můj muž. Schválně je koupil o číslo menší. Nakonec jsem se vešla a podle všech mi to moc slušelo.

Příběhy od našich čtenářů

Snažíte se zhubnout? Podělte se o svůj příběh.
Napište ostatním svoje rady, zkušenosti, co se vám povedlo a co ne. Všem kdo nám zašlou svůj příběh pošleme odměnu v podobě dárkového poukazu – více informací zde
Tento článek příběh nám poslala paní Jarka, a jako poděkování od nás získává dárkový poukaz na nákup v obchodě Prozdravi.cz v hodnotě 500 Kč. Další příběhy našich čtenářů najdete zde.

Omezila jsem sladkosti, jím celozrnné pečivo

Od začátku letošního roku více holduji bylinkovým té, omezila jsem sladkosti na „ občas“ a z pečiva si vybírám celozrnné druhy.

Jelikož máme doma psího seniora, který vyžaduje více péče a delší procházky, mám i více pohybu než předtím a další cviky provádíme s malou akční vnučkou. Domnívám se, že kdyby byla u mě pár měsíců v kuse, kilča by spadla ještě níže. Ale dcera mi jí na tak dlouho nepůjčí. A tak využívám všechen čas, kdy je u nás, tančíme spolu na dětské písničky. Hlavně mně uchvátila ta s názvem Vosy Vosy, tam je pohybu opravdu dost a vnučka jí doslova miluje. Hlavně, když mně jako vosa píchá do zad špičatými prstíky. Říká tomu masáže, ale já vím své!

Shodila jsem 10 kilo a pokračuji dál!

Tak s pravdou ven, do dnešního dne mám dole 10 kg, váha se drží na 82 kg. Dala jsem si závazek, že se do léta propracuji k těm 75 kg, tak doufám, že naleznu zase nějaký impulz.

Školu jsem ukončila s úspěchem, jsem nekuřák, ale ještě pořád nemám řidičák. Co kdybych si dala závazek, že ke své šedesátce příští rok budu zase štíhlá jako proutek a navíc novopečená řidička? Už začínám spřádat plány, jak na to. K Vánocům si nadělím tzv. chodící hole a budu holdovat turistice. Přírodu miluji a moje klouby také potřebuji nějakou vzpruhu. Dám určitě vědět, jak můj závazek dopadl.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Můj příběh: Jak jsem zhubla o 10 kilo

Diskuse: 2
  • Custom avatar Viki

    Vau a za jak dlouho?

  • Custom avatar sajda

    Pani no snad se ti to podaří držím pěsti .určitě si mi moc pomohla :-) :-) !!!!

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar