Jak zhubnout při běhání

Aby bylo hubnutí při běhání co nejefektivnější, měli byste běžet se správnou intenzitou.

Abyste hubnuli při běhání, musíte běhat správně. Při běhání není podstatná rychlost nebo počet uběhnutých kilometrů. Ani jedno nerozhoduje o tom, kolik spálíte tuku, a jak rychle budete hubnout.

Pro hubnutí je nejefektivnější běh, který trvá alespoň 45 minut. Lepší je ale celá hodina. Plného efektu spalování tuků, totiž dosáhnete až po cca 20 – 30 minutách od začátku běhání.

Prvních 15 minut tělo tuky skoro vůbec nespaluje. Pak se pomalu začnou spalovat tuky a křivka jejich zapojení do procesu získávání energie se postupně zvyšuje. Pokud si jdete zaběhat jen na půl hodiny, tak tím moc tuku nespálíte.

Aby bylo hubnutí při běhání co nejefektivnější, měli byste běžet se správnou intenzitou. Poznáte to tak, že jste jen lehce zadýchaní a trochu se vám zapotilo čelo. Nejvíce tuk spalujete při tepové frekvenci 60 – 75% tepového maxima.

Pro spalování tuků (a tím i hubnutí) potřebujete dostatek kyslíku. Bez kyslíku oheň také nehoří. A tuky se bez kyslíku nespalují. Při anaerobním metabolismu (při nedostatku kyslíku) tělo získává energii jinak.

Mohlo by vás zajímat: Hubnutí břicha při běhání, Jak na celulitidu, Jak zhubnout na zadku

Jedno pivo, může zvýšit hladinu alkoholu v krvi o 0,2 až 0,3 promile. Vystřízlivění po vypití jednoho piva, bude trvat cca 2 hodiny. Hladina alkoholu v krvi a rychlost odbourávání, ale závisí na mnoha individuálních faktorech (pohlaví, váha, a jiné).
Na otázku, zda je lepší cvičit před jídlem nebo až po jídle, neexistuje jenom jedna správná odpověď. Záleží na více faktorech. Jiné to může při hubnutí a jiné pokud se připravujete na nějaký závod. Roli může hrát i věk, zdravotní stav, nebo i další faktory.
Pro úspěšné hubnutí, je dobré mírně omezit příjem kalorií (žádné hladovění), a více pohybu. Pro hubnutí do plavek před dovolenou, je dobré začít se změnami, alespoň 6 týdnů předem. Stačí zdravý jídelníček, pravidelné cvičení a výsledek se velmi rychle dostaví.
Novoroční předsevzetí, že „letos konečně zhubnu“, je asi to nejčastější vůbec. Současně se ho ale podaří splnit, jen málo komu. Může za to často nerealistické očekávání. Nebo to, že se lidí pustí do hubnutí s obrovským nadšením, které rychle vyprchá. Dejte si nějaký reálný cíl a snažte se ho plnit krok po kroku.
Běhání je jedna z nejefektivnějších metod, jak zhubnout. Pokud chcete zhubnout při běhání, pak není důležitá rychlost, nebo počet uběhnutých kilometrů. Rozhoduje doba, čas který věnujete běhání. Pro hubnutí je optimální běhat alespoň jednu hodinu, třikrát týdně.
Pokud běžíte příliš rychle, s příliš vysokou intenzitou, a jste hodně zadýchaní, tak se tuky nespalují. Hlídejte si tepovou frekvenci. A to, jak se vám dýchá. Je lepší běžet s nižší intenzitou.
V nedávné době se mi povedlo zhubnout o 10 kilo za 3 měsíce a ani jsem se moc nemusel snažit. Rozhodně jsem se nesnažil o nějakou dietu nebo pravidelné cvičení. A stejně to fungovalo.
Hole na Nordic Walking jsou specifické. Mají jinak tvarované rukojeti, mají jiné zakončení. Hole na Nordic Walking, také obvykle bývají odpružené.