Rychlé spalování tuku

Abyste se zbavili přebytečného tuku, tak zpravidla nestačí jenom změnit jídelníček, ale je nutné zaměřit se i na vhodné aktivity, kterými pomůžete nastartovat spalování tuků

Základem pro úspěšné hubnutí, je spalování tuku. Tuk je právě to čeho se chceme při hubnutí zbavit. Naše tělo se ale obecně jen nerado vzdává nahromaděných tukových zásob. Asi je to dáno historicky, kdy si naše těla byla zvyklá vytvářet tukové zásoby na horší časy, na dobu kdy byl hlad.

Abyste se zbavili přebytečného tuku, tak zpravidla nestačí jenom změnit jídelníček, ale je nutné zaměřit se i na vhodné aktivity, kterými pomůžete nastartovat spalování tuků. Obecně – pro odbourání přebytečného tuku, jsou nejvhodnější aerobní aktivity. Tedy takové fyzické aktivity, při kterých je pouze střední zátěž. Velmi dobrý je například běh, jízda na kole, jízda na rotopedu, dlouhé procházky svižnou chůzí, různé cvičení jako Zumba, aerobic, tanec apod. Tedy obecně jakákoliv aktivita, při které je vaše tělo vystaveno dlouhodobějšímu zatížení (minimálně 30 minut, optimálně pak jednu hodinu), během kterého je ale vaše tepová frekvence v optimální hladině (cca 55 – 65% tepového maxima).

Spalování tuků je pak možné podpořit i vhodnými doplňky vaší stravy. Takzvané spalovače tuků umí poměrně dobře zvýšit hladinu metabolismu. Vaše tělo, pak díky vyšší teplotě, vydává více energie, i když zrovna necvičíte. Pro rychlé spalování tuků vám ale samotný „spalovač“ tuků stačit nebude. Je to jen podpůrný doplněk. Aby vaše hubnutí bylo úspěšné, je nutné, abyste pravidelně cvičili a dodržovali přiměřený jídelníček.

Mohlo by vás zajímat: Kalorie v tuku, Dietní jídlo s nízkým obsahem tuku, Spalování tělesného tuku

Doporučená denní dávka soli, je cca 5 gramů na den. Doporučená denní dávka cukru je cca 30 gramů na den. Cukr i sůl, lidské tělo potřebuje. Nadbytečný příjem ale vyvolává různé zdravotní problémy. Nadbytek cukru nebo nadbytek soli, vás v konečném důsledku může i zabít.
Vitamín K patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Existují dvě hlavní formy – vitamín K1 a vitamín K2. Mezi hlavní účinky patří srážlivost krve (schopnost vázat vápenné ionty). A dále mineralizace kostí (prevence osteoporózy a zlomenin).
Kreatin je přírodní látka, která se přirozeně nachází v některých potravinách (především v mase). Kreatin je důležitý pro sportovce – podporuje růst svalové hmoty a regeneraci svalů, zvyšuje fyzickou výkonnost a zlepšuje i mentální výkon mozku. Roli hraje i při hubnutí.
Pro zrychlení metabolismu a spalování tuků, mohou velmi dobře fungovat i některé potraviny, které obsahují například kofein (káva, zelený čaj), jsou pálivá (chilli, kajenský pepř, zázvor) nebo třeba i Chia semínka. Rychlost metabolismu a spalování tuků, se dá zvýšit i dalšími způsoby.
V této kalkulačce si můžete spočítat, kolik kalorií spálíte při chůzi. Chození je ideální aktivita, abyste začali hubnout. Chodit může každý, i ten kdo má nadváhu. Abyste při chození spalovali především tuky, je potřeba chodit na delší procházky svižným tempem.
Nejefektivnější metodou, jak zhubnout tuky, je nízkosacharidová dieta. Díky omezení množství sacharidů (na jídelníčku byste měli mít jen 5% sacharidů, cca 20 gramů na den), bude vaše tělo spalovat především tuky. A vy tak budete hubnout právě tam, kde potřebujete.
Běhání je jedna z nejefektivnějších metod, jak zhubnout. Pokud chcete zhubnout při běhání, pak není důležitá rychlost, nebo počet uběhnutých kilometrů. Rozhoduje doba, čas který věnujete běhání. Pro hubnutí je optimální běhat alespoň jednu hodinu, třikrát týdně.
Jedno kilo tělesného tuku odpovídá přibližně 7500 kcal (kilo kalorií), tedy něco málo přes 30 000 kJ (kilojoulů). Na to, abyste za týden spálili jedno kilo tělesného tuku, byste potřebovali každý den spálit asi 1000 kcal.