Cviky na zadek

Hezký a pevný zadek? Dá to hodně práce, ale výsledek stojí za to.

Která žena by nechtěla mít pevné a pěkné pozadí. Aby se vám to povedlo, je nutné zaměřit se dvěma směry. Tím prvním je zbavení se přebytečného tuku a tím druhým je pak zpevnění sedacích svalů a hýžďového svalstva, které vám zajistí pevný a zadek.

Cviky, které cílí přímo na zadek, jsou především tyto:

Široké „dřepy“ – široce se rozkročíte (nohy jsou do tvaru velkého „A“). Tělo máte vzpřímené, rovná záda, ruce spojíte dlaněmi v úrovni hrudníku. Cvik se provádí tak, že klesáte do dřepu, končíte ve chvíli, kdy kolena svírají téměř pravý úhel. Po celou dobu musíte držet záda rovně, žádné ohýbání se.

Výpady – začínáte ve stoje, nohy jsou rovně u sebe. Uděláte dlouhý krok jednou nohou dopředu, druhá zůstává na místě. Cvik končí tak že jedna noha je pokrčená v koleni (stehno a lýtko svírá pravý úhel), druhá noha je natažená dozadu a země se dotýká jen špičkou. Následuje návrt zpět do stoje. A pokračujete výpadem druhou novou. Pro zvýšení obtížnosti tohoto cviku si do rukou můžete vzít jednoruční činky.

Zakopávání – kleknete si na zem na „všechny čtyři“. Zvednete levou nohu a pokrčíte ji zhruba do pravého úhlu. Pak s ní zakopáváte nahoru. Po deseti opakováních nohy vystřídáte a stejný cvik provádíte pravou nohou.

Mohlo by vás zajímat: Cvičení a cviky na prsa, Dietní plán, Hubnutí po porodu, Nízkokalorické recepty

Bolest svalů po cvičení, je obvykle způsobena příliš vysokou intenzitou, nebo nedostatečným protažením a zahřátím před cvičením. Na bolest svalů, je nejlepší masáž, teplá koupel, a především odpočinek.
Svrab je kožní onemocnění způsobené svrabovým roztočem, který se nazývá Sarcoptes scabiei. Svrab se obvykle projevuje několika charakteristickými příznaky – svědění, vyrážka, podrážděná kůže, otoky, nespavost. Svrab se obvykle léčí léky na předpis. Jedná se o infekční onemocnění.
Kreatin je přírodní látka, která se přirozeně nachází v některých potravinách (především v mase). Kreatin je důležitý pro sportovce – podporuje růst svalové hmoty a regeneraci svalů, zvyšuje fyzickou výkonnost a zlepšuje i mentální výkon mozku. Roli hraje i při hubnutí.
Nejlepší cvičení na stehna a zadek, jsou klasické dřepy (dřepů ale existuje více druhů). Samotné dřepy, vám ale nezajistí hubnutí na stehnech a na zadku. Pro hubnutí je vhodná i změna jídelníčku, a pravidelný pohyb (déletrvající aerobní aktivity, jako rychlá chůze, Nordic walking, běhání či jízda na kole).
Pro ženy je nejlepší doba cvičení na hubnutí hned po ránu. Pokud chce žena více síly nebo více vytrvalosti, pak by měla cvičit večer. Pro muže lepší cvičení večer (jak pro hubnutí, tak i pro zlepšení fyzické kondice).
Pokud chcete zhubnout stehna a zadek, musíte změnit jídelníček a začít se více hýbat. Na zhubnutí stehen a zadku nejlépe fungují klasické dřepy (nebo jejich varianty). Při hubnutí byste se neměli vzdávat. Důležitá je vytrvalost.
I když je během epidemie zavřena většina sportovních areálů, nikdo vám nezakazuje jít běhat, jít se projet na kolečkových bruslích, na kole. Nebo třeba jenom chodit.
Barva očí u dítěte se obvykle začíná měnit kolem prvního roku života. Třeba černošská miminka mají po narození obvykle světlou barvu očí, a ta až postupně tmavne.