Jak zhubnout se zázvorem

<span>Zázvor se používá v tradiční čínské medicíně jako přírodní lék. Kromě toho, že pomáhá léčit nachlazení má i další pozitivní účinky</span> Zázvor se používá v tradiční čínské medicíně jako přírodní lék. Kromě toho, že pomáhá léčit nachlazení má i další pozitivní účinky

Zázvor je vynikající doplněk pro každý jídelníček. Ať už jako koření přidávané do různých jídel, nebo i jako čaj či v jiné úpravě. Zázvor se už tisíce let používá jako lék na nevolnost, nachlazení a také jako přírodní léčba u celé řady dalších nemocí. Neexistuje asi žádná přímá souvislost mezi zázvorem a hubnutím. Zázvor sám o sobě vám shodit deset kilo určitě nepomůže. Zázvor má ale na lidské tělo celou řadu blahodárných účinků, které vaši snahu o hubnutí mohou výrazně podpořit. Jaký je vliv zázvoru na lidské tělo, a jak může zázvor pomoci při hubnutí? Čtěte dále a dozvíte se užitečné informace o zázvoru.

Zázvor jako lék

Zázvor se používá v tradiční čínské medicíně jako přírodní lék. Kromě toho, že pomáhá léčit nachlazení má i další pozitivní účinky. Pálivá chuť zázvoru napomáhá zahřát organismus. Navíc zázvor přidaný jako koření do jídla má i antibakteriální účinky. Zázvor má také pozitivní vliv na krevní oběh a dokonce napomáhá při snižování cholesterolu v krvi. A to není všechno, podle tradiční medicíny je zázvor i poměrně silné afrodisiakum.

Zázvor na našem jídelníčku

Zázvor je koření, které se získává ze stejnojmenné rostliny. Ta se pěstuje především v Indii a Číně již více než 3 tisíce roků. Z této oblasti se pak zázvor dostal i do Evropy a v současné době patří mezi poměrně běžnou součást našeho jídelníčku.

Zázvor na jídelníčku můžeme najít v podobě koření  – sušený namletý zázvor, který má žlutou, okrovou až černou barvu. Má výraznou vůni (silně aromatický), jeho chuť je pikantní (zvláště ve větším množství). Zázvor se může přidávat jako koření do celé řady jídel.

Jinou formou zázvoru na našem jídelníčku může být čerstvý zázvor. Z něj je možné připravil lahodný zázvorový čas (čerstvý zázvor se zalije horkou vodou a následně osladí medem). Tento čaj funguje jako prevence nebo i lék při nachlazení.

Zázvor se také používá při výrobě různých limonád, piva do různých sladkých i slaných pokrmů. Zázvor má tedy poměrně všestranné použití.

Zázvor a hubnutí

Pravidelná konzumace zázvoru má nejenom blahodárné účinky, ale může se projevit i na vaší snaze jak zhubnout. Zázvor – díky své pikantní chuti – je vhodným kořením na celou řadu jídel. Obecně pikantní jídla napomáhají při hubnutí. Pikantní – pálivé – jídlo zvyšuje teplotu těla což je dobré pro rychlejší metabolismus a spalování kalorií.

Zázvorový čaj také podporuje trávení. Ne nadarmo se zázvorový čaj doporučuje jako přírodní lék při poruchách trávení. Je doporučována konzumace zázvorového čaje třikrát denně. Zázvorový čaj si připravíme tak, že nastrouháme nebo nasekáme přibližně půl šálku čerstvého zázvoru. Čerstvý zázvor je dnes již možné koupit ve většině supermarketů. Naporcovaný zázvor pak vložíme do nádoby a zlijeme vodou. Tuto směs pak přivedeme k varu a necháme cca 10 minut vařit – zde záleží, jak silný čaj chceme připravit.

Výsledný čaj pak můžeme osladit menším množstvím medu. Takto připravený čaj pak můžeme pít 3x denně teplý nebo i studený.

Zázvor je obecně velmi dobře snášen. Jen málokdo má s konzumací zázvoru nějaké problémy. Snad kromě chuťového vjemu nejsou známy žádné výrazné vedlejší účinky spojené s konzumací zázvoru. Pouze při vysokých dávkách může hrozit podráždění žaludku, pálení žáhy nebo dokonce průjem.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout se zázvorem

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar