Seznámení přes internet – jak začít a na co si dát pozor?

Seznámení přes internet – jak začít a na co si dát pozor?

Najít lásku, je možné i online, přes internet. Chce to vybrat správnou seznamku, a respektovat základní pravidla pro bezpečné online seznamování. Také se nesmíte nechat odradit, pokud to hned na poprvé nevyjde.

Seznámit se online, najít konečně tu pravou lásku (nebo alespoň nějakého fajn člověka), je dnes snadnější než dříve.

Seznamování přes internet, rozhodně není jenom pro nějaké „zoufalce“. Právně naopak. Šance najít vhodný protějšek prostřednictvím nějaké online seznamky, je poměrně vysoká.

Chce to ale přiměřenou opatrnost. A nenaletět na nějaký podvod, jaké jsou v poslední době poměrně časté (viz zahraniční doktoři, podnikatelé nebo vojáci, co potřebují peníze na cestu do ČR).

Chcete se seznámit přes internet? A jste na to připraveni?

Pokud jste si vyhledali tento článek, tak je pravděpodobné, že hledáte nějaké tipy, jak se seznámit přes internet. Ale jste na seznamování opravdu připraveni?

Ať už hledáte skutečný, dlouhodobý vztah, nebo jenom někoho na „randění“, měli byste si upřímně odpovědět na otázku, zda jste na to už připraveni.

Je pravděpodobné, že za sebou máte nějaký nevydařený vztah. A dost možná i nějaký ošklivý rozvod/rozchod. Někdy je potřeba vzít si nějaký „oddechový čas“, než se pustíte do dalšího seznamování.

Jak se seznámit online – vybere si vhodnou seznamku

Fajn, zřejmě jste připraveni pustit se do seznamování – kde začít? Prvním krokem by měl být výběr vhodné seznamky.

Můžete si vybrat nějakou univerzální službu na seznamování online (jsou jich desítky, některé zdarma, jiné za poplatek). Z těch momentálně nejlepších v ČR to je především:

  • Seznamka EliteDate (pouze ověření/reální lidé, registrace zdarma)
  • Seznamka eDarling (jedna z nejvíce navštěvovaných seznamek, celosvětově 13 miliónů uživatelů)
  • Seznamka Yellobar (česká seznamka bez měsíčních poplatků, pro vážný vztah
  • Seznamka Be2 (spíše pro lidi nad 30 roků, co hledají dlouhodobější vztah, cca 720 tisíc uživatelů)

Nebo si můžete vybrat rovnou nějakou seznamku, která se specializuje. Z těch dostupných v ČR je to například seznamka Academic Singles, která se zaměřuje na lidi s vyšším vzděláním. Pokud je to i vás případ, tak právě zde můžete mít větší šanci najít nějaký „kompatibilní“ protějšek.

Seznamka zdarma vs. placená seznamka

S výběrem seznamky je to ale složitější. Seznamovacích webů, které jsou v češtině, jsou desítky (jinak jich jsou tisíce). Některé seznamky jsou zdarma, jinde se platí registrační poplatek (a někdy se platí i měsíční poplatky).

Tvrdit, že placená seznamka je lepší, než ta která je zdarma, je příliš zjednodušující. Ano, v seznamce, kde se platí vstupní registrační poplatek, jsou zpravidla odfiltrovány všechny nesmyslné, falešné profily, kterými jsou zapleveleny bezplatné seznamky.

V oblasti placených seznamek, se ale dá narazit i na některé neférové, nebo vyložené podvodné projekty, která nabízí jen pramalou šanci na seznámení, a jsou založeny jen za účelem tahání peněz z vaší kapsy.

Osobnostní test a pomoc s výběrem vhodného partnera

Některé seznamky, fungují čistě jako platforma. Zaregistrujete se, a pak už je vše jenom na vás. Sami si hledáte, kdo by mohl být vhodný protějšek na seznámení.

Jiné seznamky nabízí osobnostní test (často i 200 otázek nebo i více), podle kterého pak jsou schopni párovat vhodné protikandidáty. Je tak větší šance, že bude seznamování úspěšné.

Opět se ale nedá jednoznačně říci, co je lepší. Záleží i na tom, jak to máte se seznamováním. Někdo rád „loví“, někdo je rád „loven“.

Dobrý profil je základem pro úspěšné seznámení

O tom, jestli bude vaše seznámení úspěšné nebo ne, rozhoduje především váš profil. Většina lidí (i při seznamování přes internet) dá na první dojem. Buď vás někdo na první pohled zaujme, nebo ne.

Ve svém profilu, byste ale ze sebe neměli dělat někoho, kým nejste. Není dobré se přeceňovat nebo se podceňovat. Buďte především upřímní. Popište se tak, jak se vidíte vy sami. Napište, co přesně hledáte, a co očekáváte od svého potencionálního protějšku.

Při svém popisu se zamyslete nad tím, proč jste se rozhodli zaregistrovat. Jakého člověka chcete potkat? A jaký vztah hledáte? Jaké jsou vaše hodnoty?

Bez fotky je seznámení složitější

Řada lidí, má zábrany vystavovat svoji fotku při seznamování. Mají pochybnosti o svém vzhledu, a domnívají se, že bez fotky se seznámí snadněji.

Podle dostupných průzkumů (napříč různými seznamovacími službami), více než 54% uživatelů ignoruje profily bez fotky.

Tím, že se rozhodnete nezveřejnit svoje foto, rovnou vyřadíte více než polovinu potencionálních zájemců o seznámení.

Nenechte se odradit – napoprvé to vyjde jen málokdy

Jít do online seznamování s představou, že ideálního partnera nejdete „hned na první dobrou“ je dosti naivní. Byl by to skoro zázrak, kdyby hned první kontakt na online seznamce, přešel do vážného vztahu.

Chvíli může trvat, než se rozkoukáte, a než se naučíte „randit online“.  Neměli byste se ale nechat odradit, pokud vám hledání partnera bude nějakou dobu trvat. Jako vše v životě, i seznámení online chce svůj čas.

Jak na první rande při online seznámení

Pokud se vám podaří najít někoho zajímavého, tak si nejprve vyměňte několik zpráv, trochu se s ním poznejte. Až budete připravení na první rande, tak naplánujete něco jednoduchého.

Ideální je setkání někde na veřejnosti, ze kterého se dá případně snadno vycouvat.

Můžete zajít na kávu, nebo na procházku do parku. Něco, při čem se dá dobře povídat, a kde je zároveň možnost schůzku kdykoliv ukončit.

Ostatní čtenáři si prohlédli: