Jak zhubnout břicho po dětech

<span>Poradíme vám, jak zhubnout břicho po dětech</span> Poradíme vám, jak zhubnout břicho po dětech

Těhotenství a následný porod zdravého miminka, je asi jeden z nejkrásnějších zážitků, jaký může ženu potkat. Na tom se shodnou snad všechny maminky. Pokud by ale měly jmenovat 3 věci, které je na jejich těhotenství nejvíce trápily, vzhled postavy by byl jednou z těch nejčastěji „proklínaných“ věcí. To, co většinu maminek trápí, je především to, jak po porodu vypadá jejich břicho. Pokud i vy patříte do této skupiny, nebojte se, poradíme vám, jak zhubnout břicho po dětech.

Jak zhubnout břicho po dětech – začínáme

Jednou z úplně prvních věcí, kterou můžete udělat, je pořídit si břišní pás. Je to snad ta nejúčinnější metoda, jak dostat vaše břicho po porodu, co nejrychleji zpět do formy. Břišní pás napomáhá děloze vrátit se zpět na své místo. Také potlačuje zadržování vody v těle. Břišní pás je velmi vhodný i pro maminky, které porodily císařským řezem. Také se můžete porozhlédnout po webových stránkách, které prodávají poporodní spodní prádlo.

Hubnutí po porodu – zdravá strava je základ

Nenuťte se hned po porodu do nějaké diety. Není nutné se hned začít omezovat v jídle. Zvlášť pokud kojíte. Vaše tělo bude potřebovat velké množství energie a živin pro tvorbu mateřského mléka.  Studie ukazují, že kojící matka by měla mít kalorický příjem v rozmezí 1800 – 2700 kcal denně.

To, co byste ale měla udělat, je podívat se na to, co jíte. Je mnoho změn, které můžete udělat ve svém jídelníčku. Tak například můžete místo bílé rýže jíst hnědou. Místo bílého pečiva si dát celozrnné. Místo bílého rafinovaného cukru, si do čaje dávat med. Místo tučného vepřového masa, si dát drůbeží nebo rybí maso.

Určitě se nesnažte o cílené snižování množství jídla. Spíše se zaměřte, aby neobsahovalo zbytečné cukry (sladké nápoje a další prázdné kalorie) a zbytečně moc cukru. Naopak hodně zeleniny, ovoce, ořechy, celozrnné pečivo, luštěniny.

Jaké cvičení je vhodné po porodu

Ihned po porodu není ten správný čas na nějaké intenzivní cvičení. Potvrdí vám to každá maminka. Celodenní starání se o miminko, vstávání i několikrát v noci na kojení a vše další, vám odčerpá velké množství času a energie.

Přesto byste ale cvičení neměli úplně házet hlavu. Začněte dlouhými procházkami s kočárkem. Prospěje to vám, i vašemu miminku. Pokud budete mít přes den čas, nebojte se i lehčího cvičení doma – jednoduché cviky, které vás rozhýbou. Vyberte si i cviky zaměřené na oblast břicho – co třeba takový břišní tanec?

Jak zhubnout břicho po dětech? Nestresujte se.

Nestresujte se zbytečně z toho, jak právě nyní vypadáte. To, že se vám nelíbí vaše břicho po dítěti, je pouze dočasný stav. I když se nebudete moc snažit, nebo třeba jen málo, uvidíte, že příroda vám za pár týdnů pomůže. Těhotenství trvalo devět měsíců, zbavit se všech následků na vaší postavě určitě nepůjde za týden.

Vyrazte na nákupy, zajděte si na kosmetiku, radujte se z toho, že máte zdravé a krásné miminko. Soustřeďte se na zdravý jídelníček a cvičení, jak jsme vám radili o pár odstavců výše. Uvidíte, že nejpozději za 6 měsíců, už budete pozorovat dramatické změny, které vás jistě velmi potěší.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout břicho po dětech

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar