Med a skořice, pomohou vám zhubnout

Med a skořice, pomohou vám zhubnout

Med a skořice: velmi užiteční pomocníci při hubnutí.

Věděli jste, že med a skořice vám mohou pomoci zhubnout? Celá řada lidí, kteří pravidelně konzumují med a skořici, díky nim zhubli. Pravidelná konzumace medu navíc snižuje i riziko srdečních onemocnění. Skořice zase pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Med a skořice vám nejenom pomohou zhubnout, ale díky nim získají vaše žíly a tepny zpátky svou pružnost. Také se tvrdí, že tyto dvě látky pomáhají i proti vypadávání vlasů, proti infekcím močového měchýře nebo dokonce i proti bolení zubů.

Pokud vás zajímá, jak vám med a skořice napomůže v hubnutí, podívejte se na následující rady.

1 krok: Hubneme s medem a skořicí

Chcete-li vyzkoušet zhubnout s medem a skořicí, nejprve si je pořiďte. Určitě byste se měli vyhnout podezřelým výrobkům, které jsou běžně dostupné v supermarketech. Ty obsahují více cukru a barviv než přírodního medu (dost často v supermarketech dostanete med, který obsahuje 50 i více procent přidaného cukru. Takovýto „med“ vám zhubnout určitě nepomůže). Vyzkoušejte některou z bio prodejen nebo prodejny, kde prodávají zdravé potraviny. Nebo zapátrejte v okruhu svých známých, jestli někdo z nich nemá tip na některého ověřeného spolehlivého včelaře, který vám prodá kvalitní a ryze přírodní med.

Podobně postupujte i u skořice. Skořicový cukr určitě není skořice.

2 krok: Skořice a med

Ideální poměr, jak smíchat skořici a med, je zhruba 1 čajová lžička medu a přibližně půl lžičky skořice (mletá skořice, ta v celku by se vám špatně kousala).

Připravenou směs následně smíchejte s jedním šálkem vody a dejte uvařit. (Směs byste určitě neměli vařit v rychlovarné konvici). Nechte směs několik minut projít varem a následně zchládnout. Připravenou směs byste si měli rozdělit na 2 dávky

3 krok: jak často si dopřávat med a skořici?

1 dávku (jednu polovinu výše připravené porce) byste měli zkonzumovat přibližně půl hodiny před snídaní. Druhou pak půl hodiny před tím, než se večer chystáte jít spát. V každém případě byste směs medu a skořice měli konzumovat alespoň půl hodiny před jídlem.

A to je celé. Není to nic složitého. Pokud budete postupovat podle těchto doporučení, měli byste během krátké doby začít shazovat kila dolů. Ti, kteří tuto metodu vyzkoušeli tvrdí, že jen díky skořici a medu se jim podařilo zhubnout 1 kilo za týden.

Nesmíte ale zapomínat i na další aspekty zdravého hubnutí. Věnujte se pravidelnému cvičení, mějte dostatečný přísun tekutin, hlídejte si svůj jídelníček.

Ostatní čtenáři si prohlédli: