Tipy jak zhubnout: Vyzkoušejte to v sauně

Tipy jak zhubnout: Vyzkoušejte to v sauně

Zhubnout se dá i v sauně. Pravidelné pocení v sauně vám pomůže shodit i několik kilo.

Nevíte jak zhubnout? Nabízíme vám tip na hubnutí. Vyzkoušejte hubnout jinak. Vyzkoušejte to v sauně. V sauně sice nezhubnete nějak dramaticky, ale je spolehlivě prokázáno, že pravidelné návštěvy sauny mohou pomoci snížit váhu až o několik kilogramů.

V sauně je vaše tělo vystaveno vysoké teplotě, a tělo se hodně potí. Díky tomu se můžete zbavit pár kilo, které máte navíc. Je to především díky tomu že sauna urychluje metabolismus a zároveň se vaše tělo zbavuje přebytečných zásob vody. Pokud pravidelné návštěvy sauny zkombinujte s úpravou jídelníčku a cvičením, určitě se vám podaří zhubnout. Čtěte dál a dozvíte se, jak se dá zhubnout v sauně.

Sauna a hubnutí?

Pokud chcete zkusit něco nového, co by vám pomohlo zhubnout, zkuste to v sauně. Porozhlédněte se ve svém okolí, jestli někde poblíž nemáte nějakou saunu. Bývají buď součástí plaveckých bazénů, nebo je často najdete i v různých sportovních areálech nebo ve fitness centrech (jejich umístění asi nebude náhodné :-) ).

Do sauny byste měli chodit pravidelně. Pokud tam zajdete jen občas, náhodně, v nepravidelných intervalech, efekt sauny na snižování váhy bude jen minimální. Nejlepší je spojit návštěvu sauny s pravidelnou fyzickou aktivitou jako třeba plavání nebo pravidelné cvičení. Tím se vaše hubnutí značně urychlí.

Hubnutí v sauně

Doporučená frekvence návštěv sauny je ideálně dvakrát týdně, přičemž jedna návštěva sauny by měla být alespoň půl hodiny. Kratší sanování nebude mít ten cílený efekt.

Optimální teplota v sauně by měla být v rozmezí 60 – 70 stupňů celsia. Pokud si ale troufáte i na vyšší teplotu, vůbec se toho nebojte. Čím vyšší teplota tím lépe, nezapomínejte ale na to, že byste v sauně měli strávit alespoň půl hodiny, takže to s vysokými teplotami zase tak moc nepřehánějte.

Na co si dát pozor při hubnutí v sauně?

Pokud se rozhodnete vyzkoušet hubnutí v sauně, neměli byste zapomínat na pravidelný pitný režim. Zvláště v případě, kdy návštěvy sauny zkombinujte s cvičením nebo s jinou fyzikou aktivitou. Při pobytu v sauně vaše tělo nárazově ztrácí velké množství tekutin pocením. Tyto tekutiny je nutné doplnit. Nezapomínejte tedy na dostatečný přísun vody před i po saunování. Pít byste měli především vodu a především pak neslazené minerálky. Minerálky, protože při pocení vaše tělo vylučuje v potu i velké množství minerálů (proto je pot slaný).

Jak jsme uváděli výše, doporučená frekvence návštěv sauny je alespoň 2x týdně. Chcete-li hubnout s pomocí sauny ještě rychleji, můžete saunu navštěvovat i častěji. Nejefektivnější je režim, kdy do sauny chodíte každý druhý den. Tedy jeden den návštěva sauny (a případně cvičení) a druhý den odpočinek.

Ostatní čtenáři si prohlédli: