Můj příběh: Jak jsem zhubla o 10 kilo

Můj příběh: Jak jsem zhubla o 10 kilo

Paní Jarka nám napsala svůj příběh, jak se jí podařilo zhubnout o 10 kilo s pomocí její dcery. (ilustrační foto)

Dovoluji si Vás srdečně pozdravit. Patřím mezi ty ženy, které vlastně nikdy nebyly vysloveně hubené. V době, kdy jsem se před 37 lety vdávala, měla jsem 65 kg. Po 3 dětech se váha zvedla až na loňských 92 kg. S většími či menšími úspěchy se mi vždy podařilo shodit několik kilo, ale ty se většinou po několika měsících vrátily zpět a k nim i nějaký nechtěný „ bonus“ navíc.

Z 92 kilo jsem zhubla na 82 kilo

Solidární dcera se mnou začala testovat tukožroutku. Tahle polévka nám chutnala 2 dny, poté jsem jí vylila do toalety. Pak jsem vypustila pečivo. Vůně čerstvých rohlíků mně přiváděla ke mdlobám, a když jsem při návštěvě pekařského stánku na trzích slupla 3 croasanty, bylo i po této alternativě.

Miluji slané, sladké kyselé i ostré, takže je se mnou velmi těžké pořízení a jen velmi těžce odolávám pokušením.

Váha se trošku snížila v době mého vysokoškolského studia, které jsem ukončila loni ve svých 58 letech a to s červeným diplomem. Spolužačkou mi byla vlastní dcera, která hlídala náš kalorický přísun během přednášek. Někdy jsme hřešily obě, protože jsme opouštěly univerzitu i v 19 hodin a hlad je potvora, když je potřeba udržet koncentraci…

Také jsem měla důvod – vejít se do krásných nových šatů, které mi pořídil na promoci můj muž. Schválně je koupil o číslo menší. Nakonec jsem se vešla a podle všech mi to moc slušelo.

Příběhy od našich čtenářů

Snažíte se zhubnout? Podělte se o svůj příběh.
Napište ostatním svoje rady, zkušenosti, co se vám povedlo a co ne. Všem kdo nám zašlou svůj příběh pošleme odměnu v podobě dárkového poukazu – více informací zde
Tento článek příběh nám poslala paní Jarka, a jako poděkování od nás získává dárkový poukaz na nákup v obchodě Prozdravi.cz v hodnotě 500 Kč. Další příběhy našich čtenářů najdete zde.

Omezila jsem sladkosti, jím celozrnné pečivo

Od začátku letošního roku více holduji bylinkovým té, omezila jsem sladkosti na „ občas“ a z pečiva si vybírám celozrnné druhy.

Jelikož máme doma psího seniora, který vyžaduje více péče a delší procházky, mám i více pohybu než předtím a další cviky provádíme s malou akční vnučkou. Domnívám se, že kdyby byla u mě pár měsíců v kuse, kilča by spadla ještě níže. Ale dcera mi jí na tak dlouho nepůjčí. A tak využívám všechen čas, kdy je u nás, tančíme spolu na dětské písničky. Hlavně mně uchvátila ta s názvem Vosy Vosy, tam je pohybu opravdu dost a vnučka jí doslova miluje. Hlavně, když mně jako vosa píchá do zad špičatými prstíky. Říká tomu masáže, ale já vím své!

Shodila jsem 10 kilo a pokračuji dál!

Tak s pravdou ven, do dnešního dne mám dole 10 kg, váha se drží na 82 kg. Dala jsem si závazek, že se do léta propracuji k těm 75 kg, tak doufám, že naleznu zase nějaký impulz.

Školu jsem ukončila s úspěchem, jsem nekuřák, ale ještě pořád nemám řidičák. Co kdybych si dala závazek, že ke své šedesátce příští rok budu zase štíhlá jako proutek a navíc novopečená řidička? Už začínám spřádat plány, jak na to. K Vánocům si nadělím tzv. chodící hole a budu holdovat turistice. Přírodu miluji a moje klouby také potřebuji nějakou vzpruhu. Dám určitě vědět, jak můj závazek dopadl.

Ostatní čtenáři si prohlédli: