Návod jak zhubnout prsa

Návod jak zhubnout prsa

Jak na celkové snížení váhy? Pravidelné cvičení, dietní jídelníček, pevná vůle a odhodlání.

Trápí vás vaše nadměrně veliké poprsí? I když by tomu většina mužů nevěřila, nadměrná velikost prsou, může být pro ženy značně nepříjemná. Mohou vás trápit bolesti zad a celá řada dalších problémů. Nabízíme vám jednoduchý návod, jak zhubnout prsa, bez nežádoucích vedlejších účinků.

Jak zhubnout prsa = začněte jíst zdravě

Základem pro zhubnutí, které po pár týdnech nezmizí, je změna myšlení. Není to jen o tom, že na pár týdnů bude držet nějakou drastickou dietu, která vám sice pomůže rychle shodit pár kil. Vy určitě chcete zhubnout trvale.

Nezbytným předpokladem pro trvalé zhubnutí (tedy nejenom ve chvíli kdy řešíte otázku jak zhubnout prsa) je změna vašeho myšlení, změna jídelníčku a dostatek pravidelného cvičení. To jsou ty tři hlavní, klíčové složky, ze kterých se skládá zdravé a hlavně trvale udržitelné hubnutí.

Musíte začít jíst potraviny s vysokým obsahem vlákniny, ovoce a zeleninu. Jídelníček by měl určitě obsahovat i celozrnné výrobky. Snížení tuků ve vašem dietním jídelníčku je to hlavní při hubnutí prsou. Vaše prsa jsou totiž složena z miliónů tukových buněk. Snížení příjmu kalorií ve vašem jídelníčku způsobí, že se i prsa začnou zmenšovat.

Pravidelné cvičení je základ

Vypracujte si a dodržujte pravidelný denní cvičební program. Ideální je zahrnout do plánu každou svalovou skupinu v těle. Měli byste zkombinovat aerobní i anaerobní cvičení. Díky tomu dosáhnete vyváženého zapojení všech svalových skupin, a tím i rovnoměrného zmenšování množství tělesného tuku. Pravidelné cvičení pro vás bude velkým přínosem. Spálíte nežádoucí kalorie, a právě to vám pomůže hubnout i v oblasti prsou.

Zaměřte se na prsní svaly

Cíleným cvičením zaměřeným na prsní svalstvo se vám podaří snížit velikost svých prsou. Existuje celá řada posilovacích cviků zaměřených na prsní svaly. Je jedno, jestli se rozhodnete navštěvovat nějaké fitness-centrum nebo bude cvičit doma. Pro každé místo existuje hned několik alternativních cviků, které cílí právě na prsa a prsní svaly.

Na co si dát při hubnutí pozor?

Nic se nemá přehánět a platí to i pro hubnutí. Nesnažte se zhubnout příliš rychle a příliš mnoho. Určitě vám trvalo dlouhou dobu, než jste získali váhu, kterou nyní máte. Vaše tělo tedy bude potřebovat dostatek času i na to, aby se vrátilo zpět na původní váhu. Postupné kroky při vašem hubnutí vám navíc dávají prostor k tomu, abyste postupně zjišťovali, co na vás funguje, a co ne. A  podle těchto zkušeností byste si měli  přizpůsobovat svoje další plány.

Snažit se rychle zhubnout není zdravé a není to ani trvale udržitelné. Doporučená rychlost hubnutí je v rozmezí 1 – 1,5 kg za týden (v závislosti na výchozí váze). Možná si tak na vytouženou štíhlou postavu, a menší pra, budete muset chvíli počkat, ale určitě se to vyplatí. Jen díky postupnému procesu hubnutí si svoji váhu udržíte dlouhodobě.

Ostatní čtenáři si prohlédli: