Jak hubnout pro muže: cvičení na hrudník a břicho

<span>Návod jak hubnout pro muže - hezké a pevné břicho a hrudník v každém věku. Pánové, nebojte se i vy začít hubnout.</span> Návod jak hubnout pro muže - hezké a pevné břicho a hrudník v každém věku. Pánové, nebojte se i vy začít hubnout.

Nikdy není příliš pozdě na to, abyste se zamysleli nad svou váhou a začali s ní něco dělat. Velké množství tuku v oblasti břicha je zaručený recept na pozdější zdravotní potíže. Zvýšená váha zvyšuje riziko vzniku cukrovky nebo srdeční choroby. V následujících odstavcích vám nabízíme rady, jak hubnout určené především pro muže. Jedná se o cviky a cvičení, které se zaměřují na redukci tuku v oblasti břicha na zpevnění svalů na břichu a na hrudníku.

Jak zhubnout břicho?

Zatímco u žen se tuk ukládá jak v oblasti břicha, tak i na stehnech, na bocích nebo na zadku, u mužů se tukové zásoby ukládají trochu jiným způsobem. Prvním místem, kde se zpravidla projeví zvýšení váhy, je obvykle oblast břicha.

A nemusí to být jen klasické tloustnutí. V průběhu života dochází k celé řadě přirozených změn. Dalšími faktory pak může být sedavé zaměstnání, minimální množství pohybu, příliš vydatná, tučná a kalorická strava, nadměrná konzumace alkoholu a další. Co s tím? Jak zhubnout břicho a být zase „sexy“?

Hubneme břicho – návod pro muže

Jako první byste se při hubnutí břicha měli zaměřit na budování svalové hmoty a pravidelné kardiovaskulární cvičení (aerobní aktivity jako je běh, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích). I když je vaším hlavním cílem soustředit se především na oblast břicha a hrudníku, nepodceňujte ani zapojení celého vašeho těla.

Pravidelné běhání nebo jízda na kole, zapojí všechny svalové skupiny. To vede k aktivaci metabolismu a zvýšení energetického výdeje. V praxi to znamená, že vaše tělo bude spalovat více kalorií nejenom při cvičení, ale po celý den (svalová hmota spotřebuje i v klidu více kalorií než tuk, vaše tělo i po cvičení spaluje více kalorií, než pokud vůbec necvičíte).

Ideální dávka pro efektivní hubnutí je nejméně 3 krát týdně alespoň 30 – 45 minut nějaké aerobní aktivity. Ještě lepší je pravidelný pohyb nejméně pětkrát týdně.

Cvičení a cviky na břicho

Kromě pravidelného pohybu se začněte věnovat i cvikům, které cíleně zapojují svaly z oblasti břicha. Jedním z takových cviků jsou „leh-sedy“. Správné provedení tohoto cviku je následující:

Položte se na záda (ideálně na nějakou podložku nebo alespoň na koberec). Nohy zvedněte a pokrčte (kolena by měla svírat zhruba pravý úhel). Ruce položte zkříženě na hrudník. Dlaně se špičkami dotýkají ramen.

Pomalu se zvedejte (jen s pomocí břišních svalů). Horní část těla směřuje ke kolenům. Pozor na to, abyste nepohybovali koleny směrem k hrudníku. Cvik neprovádějte švihem nebo trhem. Snažte se o plynulý pohyb, při kterém se jednotlivé svalové skupiny v oblasti břicha plynuje, zapojují. Není potřeba se zvedat úplně. Stačí, když se ramena a horní část zad dostane lehce nad úroveň podložky. Nahoře pak svoje tělo chvíli podržte (1 – 2 sekundy) a vraťte se zpět. Celý cvik opakujte 20 – 25 krát, 3 – 4 série.

Druhým podobným cvikem pak bude zvedání nohou. Opět ležíte na podložce, ruce roztažené a položené dlaněmi na zem.  Nohy zvedejte plynulým pohybem nad podlahu. Opět není nutné je zvedat až úplně do kolmé pozice. Stačí jen cca 15 – 20 centimetrů nad podlahu. Pohyb provádějte břišními svaly. Záda a bederní oblast je po celou dobu v kontaktu s podlahou. Nepomáhejte si rukama. Počet opakování je stejný jako u předchozího cviku.

To jsou jen dva základní cviky a cvičení na břicho. Je jich mnohem více – najdete je i na tomto webu. Postupně vyzkoušejte různé varianty, tak abyste zapojovali všechny svaly v oblasti břicha – jak přímé břišní svaly, tak i ty šikmé

Jak rychle zhubnout?

Není to ale jenom pravidelné cvičení. Měli byste se podívat i na další aspekty vašeho životního stylu. Nejíte příliš tučná jídla? Nepijte příliš mnoho sladkých nápojů? Nedopřáváte si příliš mnoho drinků s kamarády?

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak hubnout pro muže: cvičení na hrudník a břicho

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar