Hubnutí a kalorie: Jakému jídlu se vyhnout při hubnutí?

<span>V následujícím přehledu máte několik užitečných tipů, které potraviny jsou největším nepřítelem hezké postavy. Obsahují zbytečně hodně kalorií nebo jsou škodlivé i z dalších důvodů.</span> V následujícím přehledu máte několik užitečných tipů, které potraviny jsou největším nepřítelem hezké postavy. Obsahují zbytečně hodně kalorií nebo jsou škodlivé i z dalších důvodů.

K tomu, abyste zhubnuli, nebo alespoň shodili pár kilo, není nezbytně nutné hned začínat s nějakou drastickou redukční dietou. Není ani nezbytně nutné začínat intenzivně cvičit, nebo začít shánět nějaké pilulky na hubnutí. Zhubnout o pár kilo je možné i jen díky tomu, že omezíte některé potraviny ve svém jídelníčku.

V následujícím přehledu máte několik užitečných tipů, které potraviny jsou největším nepřítelem hezké postavy. Obsahují zbytečně hodně kalorií nebo jsou škodlivé i z dalších důvodů. Pokud se těmto jídlům a potravinám budete vyhýbat, uvidíte, že to vaší postavě jenom prospěje.

Hubnutí a alkohol

Alkohol, resp. alkoholické nápoje obsahují poměrně velké množství cukru. Pravidelná konzumace už jen jednoho nebo dvou piv denně způsobuje nárůst váhy. To samé platí i pro různé míchané nápoje (koktejly), sladké likéry a další alkoholické nápoje. Ty všechny mají velký obsah kalorií. Jen pro představu kolik kalorií obsahuje alkohol:

 • pivo Gambrinus 0,5 l = 167,3 kcal / 700 kJ
 • pivo světlé 12% 0,5 l = 225,16 kcal / 942,08 kJ
 • víno červené suché 2 deci = 152,96 kcal / 640 kJ
 • víno bílé polosladké 2 deci = 184,03 kcal / 770 kJ
 • víno růžové 2 deci = 131,45 kcal / 550 kJ
 • Teqila 40ml = 97, kcal / 405,84 kJ
 • Malibu bílý rum s koksem 40ml = 67,88 kcal / 284 kJ
 • Mojito 0,3 l = 213,67 kcal / 894 kJ

Pravidelná konzumace alkoholu má navíc další negativní dopady. Pravidelné popíjení alkoholu je spojeno se zvýšenou konzumací jídla a „sedavým životem“. Při pravidelném popíjení také dochází ke zvýšení zadržování vody v těle (oteklý obličej a končetiny). Pokud se budete alkoholu vyhýbat nebo jen konzumovat jen v minimální míře, vaší postavě to jen prospěje.

Hubnutí a jídlo z Fast Food

Jídlo označované jako „Fast Food“, to není jen nejznámější KFC, McDonald, ale i nejrůznější stánky, kde si koupíte kousek pizzy, párek v rohlíku, zapečenou bagetu nebo cokoliv jiného. Pravidelné stravování ve Fast Food je snad to nejhorší, co můžete svému tělu udělat. Porce jsou malé a jídla, jako hranolky nebo hamburgery, obsahují velké množství tuků a sacharidů. Díky tomu má jídlo z Fast Food vysoký glykemický index. Jídlo vás sice na chvíli zasytí, ale už za okamžik budete mít zase hlad. Pokud už musíte jíst ve Fast Food, preferujte salát nebo něco obdobného. Podívejte se kolik kalorií má Fast Food jídlo např. v KFC:

 • Twister KFC (jedna porce, 226g) = 540,14 kcal / 2 260 kJ
 • Hot wings KFC (3x kuřecí křídlo, 108g) = 320,07 kcal / 1 339,2 kJ
 • Běžné hranolky KFC (porce 85g) = 258,41 kcal / 1 081,2 kJ

Hubnutí a bramborové chipsy

Bramborové lupínky (chipsy) jsou zpravidla vyráběny z brambor. Ty obsahují škrobové sacharidy, které se pak v těle metabolizují na cukry. Bramborové chipsy jsou často smažené v oleji a obalené v soli. Obsahují tak velké množství kalorií a díky pravidelné konzumaci chipsů vaše tělo dostává nadměrnou dávku soli. To ve výsledku vede k zadržování vody v těle. Podobné to je i s dalšími slanými „pochoutkami“ jako jsou třeba solené arašídy nebo křupky. I ty (a všechny další podobné) obsahují poměrně velké množství kalorií a soli. Podívejte se, kolik kalorií obsahují chipsy a další slané pochoutky:

 • Bohemia Chips horská sůl 100g = 534,17 kcal / 2 235 kJ
 • arašídy loupané pražené solené 50g = 299,83 kcal / 1 254,5 kJ
 • ARO arašídové křupky 100g = 557,28 kcal / 2 331,7 kJ

Hubnutí a dezerty (sladkosti)

Také rádi a často mlsáte? Rádi si dáte po obědě nějaký sladký dezert, rádi si dáte oplatky při sledování večerní televize, nebo nějakou sušenku cestou ráno cestou do práce? Obecně platí, že především dezerty a moučníky, které obsahují velký obsah cukru a tuku nejsou právě přítelem štíhlé postavy. Asi nemá cenu si sladkosti úplně odpírat. Pokud si svůj život neumíte bez sladkostí představit, zkuste si hlídat, co mlsáte. Pár kousků kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa vaší postavě uškodí mnohonásobně méně než čokoládový dort, sušenky nebo jiné sladkosti. Podívejte se, kolik kalorií obsahují některé sladkosti:

 • čokoládový dort Sacher 100g = 408,69 kcal / 1 710 kJ
 • karamelový větrník 100g = 313,09 kcal / 1 310 kJ
 • hořká čokoláda 70 % kakaa 25g = 136,53 kcal / 571,25 kJ

Hubnutí a uzeniny

Zpracované masné výrobky, jako jsou párky, salámy, klobásy, uzeniny a další, mají poměrně velký obsah tuků. Když pomineme, z čeho všeho se především levnější uzeniny vyrábí (ne to opravdu nechcete vědět, co vše se do těchto výrobků dává :-(), tak zůstává nesporným faktem, že tyto potraviny mají velký obsah tuků a soli.

 • Javořické párky 100g = 365,19 kcal / 1 528 kJ
 • salám Junior 20g = 54,35 kcal / 227,4 kJ
 • kuřecí šunka 20g = 33,36 kcal / 139,6 kJ
 • Pražská šunka od kosti 20g = 20,08 kcal / 84 kJ

Pravidelný a dostatečný příjem bílkovin je důležitý a to nejenom při hubnutí. Uzeniny a další zpracované masné výrobky ale nejsou dobrým zdrojem živočišných bílkovin. Vyhýbejte se jim, a místo toho si dopřávejte jen bílé drůbeží maso nebo ryby případně kvalitní hovězí maso.

Hubnutí a zelenina

Naopak taková zelenina, jako třeba brokolice, listový salát, mrkev, okurky, papriky nebo ředkvičky obsahují jen malé množství kalorií. Navíc také obsahují vysoký podíl vlákniny.

Jen pro představu – syrová brokolice obsahuje ve 100g jen 33 kcal, čerstvá mrkev má ve 100 gramech jen 42 kcal, červená paprika obsahuje ve 100g jenom 15 kalorií, salátová okurka má jenom 16 kcal

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Hubnutí a kalorie: Jakému jídlu se vyhnout při hubnutí?

Diskuse: 9
 • Custom avatar Anička

  potřebuji více informací o hubnutí mám totiš velkou nadváhu a potřebuji nutně zhubnout není někde další seznam co bychom neměli jíst ? prosím kdybyste o něčem věděli tak to sem prosím napište děkuji :)

  • Custom avatar Miky

   Informací o hubnutí a o škodlivých potravinách a nápojích je na internetu nepřeberné množství. Stačí zadat do vyhledávače tučná jídla a naskočí ti několik stránek :) ale pokud potřebuješ pomoc s hubnutím, tak mi klidně napiš e-mail ( Miky967@seznam.cz) , ráda ti poradím… Sama se zabývám hubnutím, už pěkně dlouho :-)

  • Custom avatar Marina

   Ahoj, mela jsem nadvahu asi 10 kilo. Zkousela jsem hodne veci, ale opravdu zabralo jen sibirske zdravi:) Neverila jsem ze to bude fungovat, byla jsem zoufala a zkusila to. Jsou to prirodni vyrobky a jsou cenove dostupne. Funguje to tak : das si rano jednu tobolku, a treba jdes uklizet, nebo s pejskem na prochazku, proste cokoli delas.Potis se pri tom strasne, ale zaroven hubnes. Behem mesice a pul zhubla jsem o 10 kilo. Jestli zajima blizsi informace tak me napis na https://www.facebook.com/ Marina Larionova nebo na e-mail marina.larionova@seznam.cz :) mej se

   • Custom avatar _Zuzka

    Ahoj mužu vědet jake přípravky jsu používala?

    • Custom avatar _Zuzka

     Jj dekuji tak zkusím a uvidím jestli to pomuže :)

    • Custom avatar irena kuzelova

     Mužeš mi napsat něco o tom sibirskem zdraví potrebuji trochu zhubnout a nejde to zkousím vše.Děkuji za odpověd.

 • Custom avatar Tomáš

  Dobrý den,
  prosím Vás, kde se dá sehnat Malibu bílý rum s KOKSEM? Děkuji.

  • Custom avatar Eva

   Dobrý den, tak to už jsem dlouho neviděla….

  • Custom avatar Renáta

   V Bille.Ted jsem ho kupovala

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar