Jak zhubnout bez diety

<span>Než se pustíte do samotného hubnutí, měli byste si nastavit nějaké reálné cíle. </span> Než se pustíte do samotného hubnutí, měli byste si nastavit nějaké reálné cíle.

Dá se zhubnout i bez diety? Ano, je to možné. Hodně lidí se snaží zhubnout tím, že zkouší různé diety. Jednou nejí maso, pak zase vynechávají pečivo nebo zkouší i jiné dietní programy s nadějí, že tentokrát to konečně vyjde. A pořád se jim nedaří zhubnout.

Jak ale zhubnout, doopravdy a zaručeně, i bez diety? Na to se podíváme v tomto článku. K tomu, abyste shodili pár kilo, není nutné dodržovat nějakou drastickou redukční dietu. Nic takového. Nemusíte se trápit hladem, nebo jíst nějaké jídlo, které vám vůbec nechutná. I hubnutí může být zábava.

Jak doopravdy zhubnout bez diety

Než se pustíte do samotného hubnutí, měli byste si nastavit nějaké reálné cíle. Říci si „tak už konečně zhubnu“, je sice fajn, ale moc vám to nepomůže. Zde malá „odbočka“:

Víte, jak se dá snít slon? Tím, že si ho nakrájíte na malé kousky, a ty pak jeden po druhém pomalu a v klidu sníte.

S hubnutím je to podobné. Nesnažte se ihned zhubnout o 20 kilo. Takový cíl je nereálný a moc vám s hubnutím nepomůže. Zkuste si spíše dát jako cíl, že do konce tohoto týdne zhubnete o půl kila. Co je to půl kila. To je jako nic a určitě se vám to povede. A další týden přidejte dalšího půl kila, nebo rovnou celé kilo. A takto postupujte krok po kroku. Jako kdybyste „jedli slona“.

Hubnutí i bez diety

Tento článek je o tom, jak zhubnout i bez diety. I přes to, byste se ale měli zamyslet nad tím, co jíte. Ne, nechceme po vás, abyste se trápili hlady nebo začali jíst jenom zeleninu. To určitě ne. Přesto byste se ale měli podívat na to, co obsahuje váš běžný jídelníček. Není tam něco „navíc“?

Někdy stačí jen velmi malé úpravy stravovacího režimu k tomu, abyste začali hubnout. Ono stačí, když přestanete pít slazené nápoje, jako jsou nejrůznější limonády, nebo když vynecháte pár sladkostí. Nebo už jen to, že namísto pečiva z bílé mouky začnete jíst celozrnné pečivo. I takové malé, drobné změny v jídelníčku ve výsledku mohou dokázat „zázraky“.

Nebuďte ve stresu, pak zhubnete

Velkým nepřítelem hezké postavy je právě stres. Nedostatek spánku, neustále pobíhání, rychle do práce, rychle na nákup, rychle domů apod. Naše tělo na to pak reaguje právě tím, že se „trochu obalí tukem“.

Abyste zhubnuli i bez diety, měli byste se snažit omezit množství stresu ve vašem životě. Dopřejte si dostatek spánku. Minimum spánku pro dospělého člověka je 6 hodin. Optimálně byste ale měli spát alespoň osm hodin a mělo by se jednat o klidný a nepřerušovaný spánek.

Existují studie, které prokazují, že lidé, kteří spí méně, než 6 hodin denně mají vyšší riziko nadváhy.

A není to jen o spánku. Dojděte si na masáž, ke kadeřnici na kosmetiku. Udělíte prostě něco pro sebe, abyste se cítila spokojená. Už je to vám může velmi pomoci nastartovat vaše hubnutí.

Jak cvičit abyste zhubnuli i bez diety

Každé hubnutí má vždy dvě strany. Tou jednou je to, co jíte, a tou druhou je to, jak se „hýbete“. Pravidelný pohyb prospěje nejenom vaší postavě, ale je velmi dobrý i pro zdraví. Pokud každý den ujdete 10 tisíc kroků (nebo vykonáte nějaký ekvivalent této fyzické aktivity), pak máte velikou pravděpodobnost, že se dožijete o 2 až 3 rok více. Opravdu!

K tomu, abyste zhubnuli, i bez diety je nutné zvýšit kalorický výdej. A nemusí se nutně jednat jen o cvičení někde v posilovně nebo ve fitness centru. K hubnutí je vhodná téměř každý fyzická aktivita.

Už jen to, že v práci namísto výtahem, půjdete po schodech, se počítá. Každý pohyb, který uděláte „navíc“, vám pomáhá shazovat kila.

10.000 kroků denně a zhubnete

Na začátek je dobré začít třeba s tím chozením. Pořiďte si nějaký fitness náramek, krokoměr nebo aplikaci do mobilního telefonu a zkuste sledovat, jak moc se ten který den hýbete. A snažte se, abyste každý den udělali alespoň 10.000 kroků. Možná se vám to zdá hodně, ale ono to ve výsledku není až tak moc.

Pokud jste trochu „v kondici“ tak se nebojte ani nějaké intenzivnější fyzické aktivity. Třeba běhání, jízda na kole či něco jiného.

Pamatujete ale na to, že pro spalování tuků je nejlepší, pokud vaše aktivita není příliš intenzivní. Ke spalování tuků dochází především, pokud během cvičení máte tepovou frekvenci někde kolem 60 -70% tepového maxima. Pokud je vaše cvičení intenzivnější, tak se tuky příliš nespalují. To samé platí pak, pokud se „flákáte“, tak si vaše tělo vystačí jen s „pohotovostními“ zásobami glykogenu ve svalech a tuky se opět nespalují.

Při cvičení (nebo jakékoliv jiné fyzické aktivitě) byste se tedy měli snažit, aby to nebylo ani moc, ani málo. Tedy pokud běháte, tak se nesnažit „sprintovat“, ale běžet tak, abyste byli současně schopni plynule mluvit (bez zadýchávání). Pokud chodíte, tak zvolit svižnější tempo chůze tak, abyste se třeba i trochu zapotili apod.

Jak zaručeně zhubnout i bez diety?

Snažte se jíst pravidelně. Výzkumy ukazují, že pravidelné stravování má velmi významný vliv, na vaši váhu. Tím, že svému tělu dopřejete přísun energie každé 2 – 3 hodiny omezíte pocit hladu, a nebudete mít tak potřebu se „přejídat“.

Pokud se již delší dobu snažíte zhubnout, a vůbec se vám to nedaří, zkuste se obrátit na vašeho lékaře. Obezita (resp. nadměrná váha), bývá někdy příznakem i některých onemocnění.

Nejlepší způsob, jak zhubnout je kombinace zdravého jídelníčku a cvičení (resp. rozumné míry fyzické aktivity). Pokud si osvojíte základy zdravého stravování, a navyknete si na každodenní pravidelný pohyb, máte velikou šanci, že nejenom zhubnete, ale že si i svoji novou váhu udržíte.

Ostatní čtenáři si prohlédli:

Diskuse: Jak zhubnout bez diety

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar