Několik způsobů, jak zhubnout za hodinu

Několik způsobů, jak zhubnout za hodinu

Nemáte čas na pravidelné cvičení nebo běhání? Zhubnout se dá i bez toho, kolem vás je plno možností, jak na to.

Máte hodně nabitý denní program a nic nestíháte? Chtěli byste začít hubnout, shodit pár kilo, ale nemáte na to čas? Podívejte se na několik způsobů, jak je možné hubnout, a přitom vám to nezabere víc než jednu hodinu vašeho času denně. Hubnutí nemusí být nic až tak složitého nebo těžkého. Pokud budete dodržovat několik jednoduchých doporučení, uvidíte sami, že se vám podaří pomalu, postupně shazovat kila dolů.

Zhubněte při práci

Asi každý dospělý člověk má nějaké zaměstnání (a když už nemusí chodit do práce, jako třeba maminky na mateřské, tak to jsou hromady různých povinností a práce doma). Možná máte tak nabitý denní program, že tam nevidíte ani chvilku volného času. Ráno vstát, vypravit děti do školy / školky, a sebe do práce. V práci samá „honička“ a stres. Po práci rychle nakoupit a pak domů, vařit, prát, uklízet atp.

Možnosti, jak začít hubnout jsou ale všude kolem vás. Jediné co musíte udělat, je využít ty, které se vám samy nabízí. Když v práci telefonujete – neseďte u stolu, ale vstaňte a přecházejte kolem. Pokud už musíte sedět u stolu, zkuste se alespoň každých pár minut protáhnout, zkusit zatnou různé svaly. Každou hodinu se zkuste na pár minut projít.

Potřebujete něco vyřešit s kolegou z vedlejší kanceláře / oddělení? Netelefonujte mu, ale zvedněte se a zajděte za ním. Máte v práci výtahy? Přestaňte jezdit výtahem a zkuste místo toho raději chodit po schodech. To vše jsou sice „jen drobnosti“ ale v součtu, za celý den strávený v práci, se už jedná o nezanedbatelné množství kalorií, které vaše tělo spotřebuje navíc.

Choďte, když už nemůžete běhat

Mnoho lidí si myslí, že jediný efektivní způsob, jak zhubnout je pravidelné běhání nebo cvičení někde v posilovně nebo fitness centru. Tak tomu ale vůbec není. Za hodinu svižné chůze vaše tělo spálí až 400 kalorií. Což je zhruba 20% doporučeného kalorického příjmu, nebo také jedno menší jídlo, které sníte.

Pokud chodíte každý den do práce, co takhle místo auta/tramvaje/autobusu zkusit začít chodit pěšky. Alespoň část cesty. Půlhodinová chůze do práce a další půlhodina cesty pěšky z práce vám pomůže spálit další kalorie navíc.

Nebaví vás cvičení? Co takhle zkusit něco zábavnějšího

Mnoho lidí nechce pravidelně cvičit, protože je to nebaví. Někdo si jde zaběhat, ale už po pár minutách se začne nudit. Někdo jde cvičit do fitness centra, ale po pár návštěvách se mu to tam zprotiví. Co s tím?

Jednou z možností, jak se věnovat pravidelné fyzické aktivitě, nabízí kolektivní sporty jako fotbal, hokej, volejbal apod. Pokud budete mít partu kamarádů, se kterou se budete pravidelně setkávat, tak vás to bude hodně motivovat k tomu, abyste nevynechávali.

Další možností je zapojit do svého cvičení své okolí. Domlouváte si sraz s kamarádkou někde v kavárně? Co se s ní raději domluvit na společné procházce / běhání / jízdě na kole. Stejně tak je ideální, když si pro své pravidelné cvičení nebo běhání najdete nějaké partnera/partnerku. Ve dvou se to určitě lépe táhne, a vzájemně se můžete podržet ve chvíli krize.

Ostatní čtenáři si prohlédli: